РФ створила гіперзвукову ракету, яка може летіти дуже швидко тільки кілька секунд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

РФ створила гіперзвукову ракету, яка може летіти дуже швидко тільки кілька секунд

Світ
6266
У Росії вже створена гіперзвукова ракета, здатна літати зі швидкістю більше 4,5 Маха (близько 5,2 тисячі кілометрів на годину). Про це на авіасалоні МАКС-2013 в підмосковному Жуковському заявив генеральний директор корпорації “Тактичне ракетне озброєння” Борис Обносов. За його словами, нова ракета поки здатна виконувати гіперзвукові польоти лише протягом кількох секунд.
“Ми і зараз на гіперзвуку можемо літати, у нас і зараз ракети літають на гіперзвуку зі швидкістю 4,5 Маха, але нам потрібен не короткочасний, а стійкий політ ракети на гіперзвуку в атмосфері. Нам потрібно домогтися довгострокового польоту і не на малому гіперзвуку”, ─ заявив Обносов, зазначивши, що необхідно розробити ракету, здатну літати на швидкостях в шість, десять і 14 чисел Маха. “Ці етапи абсолютно різні з точки зору наукової думки, але їх треба вирішувати”, ─ додав гендиректор ТРВ.
Раніше повідомлялося, що випробування гіперзвукової ракети російської розробки намічені на 2013 рік. Вони мають відбутися в Ахтубінську Астраханської області. Проект створення гіперзвукової ракети засекречений, тому ні її шифр, ні завдання, ні тактико-технічні характеристики невідомі. Перші випробування ракети відбулися на полігоні в Ахтубінську в 2012 році, проте повноцінними їх назвати не можна.
Розробка гіперзвукових ракет активно велася в СРСР з 1970-х років. У 1990-ті роки роботи в цьому напрямку практично повністю були припинені. Так, «НВО машинобудування» створювало ракету “Метеорит”, а пізніше початок роботи над апаратом з шифром “4202”. МКБ “Веселка” в 1980-х почало проект Гелан Х-90. У 1970-х роках на базі ракети комплексу С-200 була створена ракета “Холод”. Під час випробувань вона зуміла розвинути швидкість в шість тисяч кілометрів на годину.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас