Через Сирію протягом найближчого місяця бензин А-95 може подорожчати до 12 грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Через Сирію протягом найближчого місяця бензин А-95 може подорожчати до 12 грн

Енергетика
1054
Світові фінансові ринки перебувають під тиском ситуації навколо політичної нестабільності в Сирії.
Нагадаємо, що після хімічної атаки, в результаті якої загинуло понад 1300 осіб, різко зросла вірогідність збройного втручання з боку північно – атлантичного альянсу. В даний час інспектори ООН проводять оцінку наслідків хіматакі і намагаються з’ясувати, на кому лежить відповідальність за застосування зброї масового ураження. Влада США, Великобританії і Франції обговорюють можливість нанесення удару по Сирії. Росія і Китай, які мають право вето в Раді безпеки, виступають проти збройного втручання, аргументуючи свою позицію відсутністю достовірних доказів причетності чинного уряду до хімічної атаки.
Відзначимо, що в даний час в якості найбільш ймовірного сценарію збройного втручання розглядається варіант обмеженого удару по території Сирії, який не займе більше двох днів. Він може бути завданий за допомогою крилатих ракет морського базування і стратегічної авіації. Проте, якщо влада Сирії не піде на швидку здачу своїх позицій, конфлікт може затягнутися і торкнутися сусідніх регіонів.
В очікуванні рішення про нанесення військового удару по Сирії волатильність на фінансових ринках підвищилася. Інвестори практично не реагують на макроекономічну статистику, слідуючи основній тенденції, згідно з якою збільшується попит на високонадійні активи.
Враховуючи стратегічну важливість близькосхідного регіону з точки зору видобутку і поставок нафти, геополітична нестабільність, в першу чергу, послужила драйвером котирувань на нафту. Зараз ціна жовтневих ф’ючерсів марки WTI перебуває на рівні 109 доларів США за барель, Brent – в районі 114 $/барель. На думку аналітиків TeleTrade вартість чорного золота зростатиме і далі. Найімовірніше, особливо в разі затяжної сценарію, нафта подорожчає до 130-150 доларів за барель. Зростання цін на нафту сприятливо відіб’ється на котируваннях та дивідендах нафтових компаній. А от для українського населення це може обернутися істотним подорожчанням бензину. Протягом найближчого місяця марка А- 95 може подорожчати до 12 гривень.
На світових фондових ринках війна в Сирії позначається переважно негативно, хоча і збільшує загальну волатильність. Фондові індекси дуже сприйнятливі до змін на ринку енергоресурсів, оскільки це істотно збільшує вартість бізнесу і погіршує інвестиційний клімат. Вже зараз основні фондові майданчики, в тому числі й українські, показують значне зниження. Якщо висока ціна на нафту протримається довго, сильно постраждає економіка Євросоюзу. А ось США від тривалого конфлікту можуть виграти, оскільки в довгостроковій перспективі він забезпечить підтримку долару і американських держоблігацій.
Крім цього, під тиском конфлікту продовжиться тенденція зростання цін на дорогоцінні метали і збільшення попиту на надійні активи. Зокрема, котирування золота за поточний тиждень вже підвищилися більш ніж на 2%. Платина і срібло також дорожчають. В даний час ціна жовтневого ф’ючерса на золото на COMEX становить 1425,80 доларів за унцію. Подальша ескалація конфлікту на Близькому Сході може підняти ціни до 1580-1600 $/унцію.
Котирування валюти-притулку – ієни – піднімаються по відношенню до долара і євро. За підсумками азійської торговельної сесії пара USD/JPY зросла до рівня 97,40. Разом з японською валютою досяг тижневих максимумів швейцарський франк. У теж час курс менш надійних азійтських валют обвалився, зокрема, звалилися турецька ліра і індійська рупія.
На тлі конфлікту з Дамаском дещо ослабла увага інвесторів до перспектив грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи. Проте це питання все ще залишається на порядку денному. І хоча зараз макроекономічна статистика не робить істотного впливу на ринки, у вересні перед черговим засіданням Комітету з відкритих ринків інтерес до економічних показників зросте. Поки чіткої ясності щодо термінів та обсягів згортання програми QE3 немає. Представники ФРС розійшлися в думках щодо того, чи готова американська економіка відмовитися від агресивної грошової політики вже зараз або варто ще почекати.
За матеріалами:
TeleTrade
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас