У Росспоживнагляду з'явилися питання до якості білоруського молока — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Росспоживнагляду з'явилися питання до якості білоруського молока

Аграрний ринок
440
У Росспоживнагляду є зауваження до якості білоруської молочної продукції. Про це заявив глава відомства Геннадій Онищенко.
За його словами, тільки в Московській області Росспоживнагляд обстежив 240 зразків молока з сусідньої країни, і третина з них не відповідала нормам якості та безпеки. Онищенко уточнив, що останнім часом в регіонах, які є основними споживачами білоруських товарів, реєструвалися факти невідповідності продукції статті 36 Технічного регламенту Митного союзу.
«Зокрема, є питання до сиру зернистого і вершкового масла виробників “Савушкін продукт” і “ГМЗ номер 1” Мінська та інших білоруських підприємств», – повідомив глава Росспоживнагляду. За його словами, деякі проби масла не відповідали вимогам за жировим складом, проби питного молока – вимогам з мікробіології. Сухе молоко не відповідає вимогам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, в тому числі за змістом антибіотиків.
Онищенко висловив надію, що Мінськ прийме необхідні заходи до поліпшення якості молочної продукції відповідно до домовленостей, які були досягнуті на початку серпня під час візиту білоруської делегації до Москви. Що це за домовленість, він не уточнив.
Глава Росспоживнагляду оголосив про претензії до білоруського молока на тлі напруженості у відносинах двох країн через арешт Мінського гендиректора «Уралкалія» Владислава Баумгертнера.
Якість білоруського молока чотири роки тому стала причиною конфлікту між Москвою і Мінськом, який в пресі отримав назву «молочниої війни». У червні 2009 року Росспоживнагляд заборонив постачання продукції з РБ в РФ. У відомстві пояснили заборону необхідністю переоформити документи на імпорт товарів у зв’язку з новим техрегламентом, який був прийнятий ще наприкінці 2008 року. Тоді «молочна війна» проходила на тлі різкого погіршення у відносинах між Росією і Білорусією.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас