Розкриваність дрібних кіберзлочинів в МВС України становить більше 50% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розкриваність дрібних кіберзлочинів в МВС України становить більше 50%

Кримінал
526
Міністерство внутрішніх справ констатує збільшення випадків дрібного шахрайства, пов’язаного з використанням інтернету в 2013 році. Про це на прес-конференції сказав начальник управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС Максим Литвинов.
“У 2012 році було зареєстровано більше 2 тис. злочинів, пов’язаних з дрібним шахрайством в Інтернеті, а за перше півріччя 2013-го в єдиний реєстр досудових розслідувань внесено вже 1878 подібних заяв”, – повідомив він.
Начальник управління також зазначив, що досить поширеними залишаються випадки телефонного шахрайства, коли громадянам телефонують або відправляють смс невідомі з вимогою сплатити певну суму за звільнення з міліції їх родичів, які нібито потрапили в ДТП або затримані за правопорушення.
Крім того, Литвинов підтвердив, що МВС зафіксувало кілька випадків витоку персональної інформації користувачів при використанні загальновідомих електронних платіжних систем.
Він також порадив громадянам для оперативного реагування на правопорушення не писати заяви одночасно в СБУ, прокуратуру і міліцію, а йти одразу до найближчого райвідділу до слідчого, який внесе заяву в єдину базу.
Також Литвинов підкреслив, що розкриваність дрібних кіберзлочинів зараз в МВС становить більше 50%, і це дуже непоганий показник.
Нагадаємо, 19 березня співробітники СБУ спільно з ФСБ Росії затримали 20 осіб за підозрою в причетності до хакерського угруповання, яке зняло з рахунків російських і українських банків близько 8 млрд російських рублів і 3 млн гривень відповідно.
Крім того, в США українця засудили до 40 років в’язниці за злом кредитних карт.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас