Американцям у Польщі вдалося домогтися стабільного видобутку сланцевого газу - Rzeczpospolita — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американцям у Польщі вдалося домогтися стабільного видобутку сланцевого газу - Rzeczpospolita

Енергетика
1028
Американській компанії ConocoPhilips вдалося на одному з родовищ в Польщі домогтися стабільного видобутку сланцевого газу, обсяги якого поки не досягли комерційних, але свідчать про великий успіх.
Про це пише в середу польська Rzeczpospolita.
“Зі свердловини, яку пробурила фірма Lane Energy Poland (контрольована ConocoPhilips), видобувається 8 тис. кубометрів газу на добу. Їх не можна поки кваліфікувати як комерційні обсяги, але до сьогодні ні в одній з європейських держав не вдалося досягти схожого результату”, – відзначає газета.
Головний геолог Польщі Петро Возняк назвав дуже хорошою цю новину, висловивши впевненість, що вона підвищить інтерес інших компаній до видобутку сланцевого газу на польських родовищах.
“Найважливіше: після невеликої стимуляції газ сам тече вже більше місяця”, – сказав він виданню.
Газета нагадала, що свердловина, на якій видобувається сланцевий газ, була пробурена в червні 2011 року, а тестовий видобуток почався 21 липня поточного року і триватиме близько 2 місяців.
Видання також написало, що розвиток видобутку сланцевого газу в США дозволив знизити його ціни більш ніж на 40%.
Як повідомлялося, Польща розраховує почати комерційний видобуток сланцевого газу в 2014 році, сподіваючись за рахунок цього знизити енергетичну залежність від свого головного постачальника “блакитного палива” – Російської Федерації.
Польські експерти оцінюють запаси сланцевого газу в Польщі в 768 млрд кубометрів, яких – при збереженні споживання на рівні минулого року – має вистачити країні на 50 років.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас