Закриття піратських сайтів знижує касові збори фільмів - дослідження — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закриття піратських сайтів знижує касові збори фільмів - дослідження

Світ
1153
Дослідження, проведене економістами Мюнхенської школи менеджменту та Копенгагенської бізнес-школи, показало, що, всупереч очікуванням, закриття одного з найбільших файлообмінників Megaupload не привело до підвищення касових зборів.
Навпаки, у невеликих картин показники бокс-офісу впали після закриття піратського сайту. Касові збори зросли лише у великих фільмів, на зразок “Гаррі Поттера” або “Льодовикового періоду” – та й то, лише в тих країнах, де Megaupload не користувався великою популярністю.
Точна причина падіння касових зборів після закриття піратського сайту поки невідома, але дослідники припускають, що вона може полягати в тому, що файлообмінники виконують функцію соціальних мереж, коли один користувач радить іншому, який фільм варто подивитися. “Уявіть, що два друга обговорюють фільми, але друг А качає їх з інтернету, а друг Б – ні. Коли Megaupload закрився, один А більше не зміг радити другу Б, що подивитися. Отже, він не йде в кінотеатр і не купує квиток на сеанс”, – розповідають автори дослідження.
Подібний ефект не відбивається на фільмах на кшталт “Гаррі Поттера” – про них і так всі знають, адже студії витрачають гігантські бюджети на рекламні кампанії. Але фільмам поменше потрібні такі онлайн-обговорення, щоб залучити в кінозали побільше глядачів.
Економісти вважають, що їх дослідження допоможе внести коректування в стратегії боротьби з піратством: “Оскільки онлайн-піратство має і негативні наслідки, і позитивні, закриття піратських сайтів може викликати і ті, і ті”, – пишуть вони.
У Росії антипіратський закон набув чинності з 1 серпня, в Україні також мають намір розробити подібний законопроект.
Нагадаємо, творці фільму “Самотній рейнджер” з Джонні Деппом у головній ролі заявили, що у провалі їхні картини винні кінокритики. Фільм отримав переважно негативні відгуки критиків і провалився в прокаті, зібравши всього 175 мільйонів доларів при бюджеті в 215 мільйонів.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас