Віце-прем'єр Туреччини: Антисирійська коаліція буде численною, і Туреччина візьме в ній участь — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Віце-прем'єр Туреччини: Антисирійська коаліція буде численною, і Туреччина візьме в ній участь

Світ
483
У антисирійську коаліцію, плани формування якої почали активно обговорюватися, увійдуть не три-чотири країни, а 20-25 держав. Про це заявив віце-прем’єр і офіційний представник уряду Туреччини Бюлент Аринч.
“Напередодні глава МЗС Ахмет Давутоглу вказав, що Туреччина увійде до складу коаліції, якщо така буде створена поза Радбезу ООН. Розмови про необхідність втручання йдуть на тлі м’якої позиції, яку демонструють Об’єднані Нації. І на мій погляд, заяви Великобританії, Франції та США щодо коаліції і тактичного втручання є позитивним чинником”, – цитують його сьогодні місцеві ЗМІ. Аринч вказав, що Туреччина у складі коаліції може взяти на себе певні зобов’язання тактичного характеру і займатися гуманітарною складовою.
Віце-прем’єр нагадав, що раніше вже були приклади формування окремими країнами коаліцій, коли не було можливості домовитися про спільні дії у форматі міжнародних організацій. “Іноді це відбувалося в рамках НАТО, іноді поза альянсом. Останній приклад – це Косово, ще раніше, в 1995 році, ми пережили це в Боснії і Герцеговині”, – зазначив Аринч. Пояснюючи причину нездатності РБ ООН прийняти рішення про втручання в сирійську кризу, він вказав на позицію Росії і Китаю. “На жаль, це сталося після того, як Росія і Китай виступили проти (резолюцій щодо Сирії – прим.). І якщо зараз виникають питання про позицію ООН щодо подій у Сирії, особливу важливість представляють дії Росії і Китаю”, – зазначив Аринч.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас