Україна відчує ефект від відновлення світових економік не раніше, ніж через рік — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна відчує ефект від відновлення світових економік не раніше, ніж через рік

Казна та Політика
1455
24 Серпня в Україні відзначали День незалежності. На тлі святкового настрою хочеться виділити кілька хороших новин, які приніс передостанній тиждень літа. На перше місце за важливістю можна віднести закінчення, так званої, «торговельної війни» з Росією.
Нагадаємо, що 14 серпня російська митниця підсилила контроль практично за всіма товарами українських підприємств, що призвело до блокування поставок. Така ситуація протривала відносно недовго, тому не змогла завдати значної економічної втрати. Вже 20 серпня Федеральна митна служба РФ повідомила, що розмитнення українських товарів повертається до штатного режиму. Також обидві сторони «конфлікту» домовилися про своєчасний обмін інформацією для швидкого врегулювання подібних конфузів в майбутньому.
Ситуація з жорсткістю митного огляду з боку Росії стала сигналом для українського бізнесу, щоб почати пошук нових покупців на ринках Азії і Африки. Процес переорієнтації виробництва може затягнутися на роки, але початок цьому вже покладено. У свою чергу, європейські чиновники негативно оцінили подію на російсько-українському кордоні. Це може призвести до прискорення процесу підписання договору про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом.
Для фондового ринку України головною подією тижня стала приватизація «Донбасенерго». За результатами аукціону вартість підприємства зросла на 12% вище первинної заявки і досягла 718,92 млн грн. Власником 60,7% акцій компанії став донецький «Енергоінвест холдинг». Цікаво, що останній був зареєстрований тільки в червні поточного року. Докладної інформації про те, хто ж насправді став власником компанії немає, але нового власника пов’язують зі структурами Ріната Ахметова. До речі, ДТЕК через обмеження антимонопольного законодавства не зміг взяти участь у приватизаційному конкурсі безпосередньо.
Для інвесторів новина про приватизацію «Донбасенерго» сприятлива, оскільки в результаті повинен значно прискоритися процес модернізації виробництва. В даний час внесок основних фондів становить 70%. Зазначимо, що проблем з фінансуванням реконструкції виникнути не повинно. За перше півріччя «Донбасенерго» отримав 465 млн грн чистого прибутку. Крім цього існують домовленості про відкриття кредитних ліній на суму близько 2,5 млрд гривень. Нагадаємо, що аналітичний департамент компанії «Майстер брок» рекомендував і продовжує радити купувати акції DOEN в довгострокові портфелі.
Серед макроекономічних повідомлень варто виділити наступні:
Промислове виробництво в Україні за підсумками липня скоротилося на 4,9% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Нагадаємо, що в червні і травні цей сектор економіки також показував негативну динаміку, зменшившись на 5,7% і 9,3% відповідно. У цілому за підсумками семи місяців спад склав 5,3%.
Вітчизняна металургія за даними Державної служби статистики в липні зросла на 1,6%. Нагадаємо, що останній раз підйом в цій галузі був зафіксований в жовтні 2011 року і становив 6,3%. Після цього обсяги виробництва металургійної продукції постійно скорочувалися.
Україна за даними World Steel Association опустилася на дев’яту сходинку в списку найбільших виробників сталі. У той же час у світі за перші сім місяців поточного року виробництво сталі збільшилося на 2%. Завантаження сталеливарних потужностей в липні становило 76,8%, що на 2,4% нижче попереднього місяця.
В цілому економіка України знаходиться у важкому положенні. Нещодавно Національний банк знизив облікову ставку і це може привести до поліпшення ситуації в найближчі квартали. Проте більшість експертів сходяться на думці, що за підсумками року ВВП значно не зміниться або навіть знизиться, а у фазу відновлення вітчизняна економіка перейде тільки в 2014 році. Зазначимо, що Україна все ще сильно залежить від західних країн. Зокрема, від Європейського союзу, на який припадає 25% від загального обсягу експорту вітчизняних підприємств. І хоча в останні місяці макроекономічна статистика свідчить про вихід ЄС із самої затяжної рецесії з часів Другої світової війни, наша країна відчує ефект від зростання західних економік тільки наступного року.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас