ФРС не планує враховувати потреби ринків, що розвиваються — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ФРС не планує враховувати потреби ринків, що розвиваються

Світ
349
Керівники Федеральної резервної системи (ФРС) на щорічній конференції Федрезерву в Джексон-Хоул дали зрозуміти, що не будуть враховувати потенційно руйнівні наслідки згортання стимулюючих програм у США для країн.
Відтік коштів з країн, що розвиваються йде з кінця травня, коли глава ФРС Бен Бернанке вперше заявив про можливість припинення стимулювання в цьому році. Минулого тижня фондовий індекс emerging markets впав на 2,7%, продемонструвавши
гіршу динаміку за 2 місяці, через побоювання, що скорочення викупу активів у США позбавить ці ринки припливу ліквідності, який підтримував їх ралі.
“Слід пам’ятати про те, що ми (ФРС) є створенням Конгресу і наш мандат передбачає турботу виключно про інтереси США, – заявив глава Федерального резервного банку (ФРБ) Атланти Денніс Локхарт в інтерв’ю Bloomberg у ході заходу в Джексон-Хоул. – Іншим країнам просто потрібно прийняти це як реальність і пристосовуватися до нас, якщо відбувається щось важливе для їх економіки”.
Його колега з ФРБ Сент-Луїса Джеймс Баллард підтвердив, що саме американська економіка є пріоритетом грошово-кредитної політики Федрезерву. “Ми не збираємося будувати політику виключно на волатильності emerging markets”, – додав він. Цього року основною темою симпозіуму в Джексон-Хоул був “Міжнародний вимір нестандартної грошово-кредитної політики”, і багато учасників очікували від представників ФРС більшої уваги до міжнародної проблематики.
“Багатьох турбує позиція ФРС. На цій конференції представлені 35 центральних банків. Багато з них стурбовані наслідками виходу ФРС з програм стимулювання”, – зазначив професор Стенфордського університету Джон Тейлор, який раніше працював у Міністерстві фінансів США.
Нагадаємо, раніше міжнародні рейтингові агентства Fitch і Standard & Poor’s заявили про те, що згортання QE несе ризики для України.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас