У Піднебесній з'явилися секрети: Китай призупинив публікацію макроекономічної статистики — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Піднебесній з'явилися секрети: Китай призупинив публікацію макроекономічної статистики

Світ
841
Національне статистичне бюро Китаю призупинило публікацію індексу PMI (Purchasing Managers Index, індекс менеджерів із закупівель) по секторах промисловості.
Представник китайського статистичного відомства Шен Лайюнь (Sheng Laiyun) заявив, що причиною для припинення оприлюднення даних стали побоювання за достовірність інформації, а також мала кількість відомостей, що надійшли з деяких секторів промвиробництва.
На початку літа 2013 року Китай вже відмовлявся публікувати звітність за секторами своєї промисловості. Тоді в КНР послалися на збільшення кількості статистичних даних, що зажадало від статистиків додаткового часу для аналізу.
На початку 2013 року статистики КНР внесли зміни в систему підрахунку індексу PMI. Замість 800 підприємств стали враховуватися дані трьох тисяч, а кількість секторів промисловості було скорочено з 31 до 21-го. За офіційними даними, індекс PMI для всієї промисловості Китаю в липні становив 50,3 пункту.
Індекс PMI служить для визначення ділової активності. Якщо його значення перевищує 50 пунктів, це означає, що профільний сектор розвивається. У тому випадку, якщо індекс PMI дорівнює 50 пунктам, то можна говорити про стагнацію, а значення індексу нижче 50 пунктів свідчить про скорочення виробництва. Індекс PMI розраховується в тому числі і для сфери послуг.
Китайська статистика неодноразово ставала об’єктом критики з боку міжнародних експертів. У середині серпня співробітник Пекінського університету в Шенчжені опублікував ряд робіт, згідно з якими ВВП Китаю може бути менше офіційно заявленого на трильйон доларів. Навесні 2013 року КНР звинуватили у завищенні даних з експорту. Ряд провідних західних організацій ведуть власну оцінку китайських макроекономічних індикаторів.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас