Дональд Трамп підозрюється в шахрайстві на $ 40 млн у зв'язку з діяльністю його університету — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Дональд Трамп підозрюється в шахрайстві на $ 40 млн у зв'язку з діяльністю його університету

Кримінал
419
Прокуратура Нью-Йорка звинувачує мільярдера Дональда Трампа в шахрайстві на $ 40 млн, пов’язаному з «Університетом Трампа». Університет не володів ліцензією на навчання, а, крім того, студентам обіцяють, що ті стануть багатими, а на ділі вони стають біднішими, багато в чому завдяки високій платі за марне навчання. Трамп і його адвокати вважають звинувачення політичним і називають його вимаганням.
Головний прокурор штату Нью-Йорк подав цивільний позов про шахрайство на суму $ 40 млн проти відомого мільярдера Дональда Трампа, повідомляє агентство Associated Press. За версією прокурора Еріка Шнайдерман, Трамп шахраював і порушував федеральний закон про права споживачів.
У рекламі «Університету Трампа» студентів приваблюють обіцянками стати багатими, мабуть, майже такими ж, як Трамп. Але, як не дивно, це вдається не кожному. Навпаки, численні «побори» у вигляді дорогих і непотрібних семінарів, швидше, перешкоджають цій меті.
У заяві Шнайдермана вказано, що організація, яка зобов’язалася надавати висококласні освітні послуги, насправді лише займалася збором грошей з клієнтів. Вона не мала необхідної ліцензії з 2005 по 2011 роки.
Крім того, прокурор виявив і прямий обман: не виконувалися обіцянки про стажування в престижних компаніях, а ті п’ять тисяч і слухачів, які заплатили за навчання $ 35 тис., так і не дочекалися обіцяної особистої зустрічі з Трампом, на якій він, очевидно, повинен був поділитися секретом успіху.
Згідно з рекламою, Трамп обіцяв власноруч підібрати висококласних інструкторів для навчання «систематичного методу інвестування в нерухомість», але так і не набрав жодного, і не розробив жодної програми для навчальних курсів, вказує газета The New York Times. «Ніхто, яким би багатим і знаменитим він не був, не має права обманювати працьовитих нью-йоркців», – значиться в заяві прокурора.
У позові вказується, що багато послідовників магната від нерухомості так і не змогли укласти жодної успішної угоди, і їх добробут став навіть гірше, ніж до навчання, через борги, що обчислюються тисячами доларів.
За даними Forbes, Дональд Трамп із статком в $ 3,2 млрд займає чотириста двадцять третє місце в списку найбагатших людей планети, але по ексцентричності, можливо, входить в десятку. Він відомий своєю публічністю, любить епатувати публіку несподіваними заявами і відчувати себе гуру бізнесу. Крім створення університету, він написав півтора десятка книг з характерними назвами типу «Як стати багатим», «Формула успіху» і «Думай як мільярдер. Все, що варто знати про успіх, нерухомості і життя взагалі».
Сам Трамп назвав всі звинувачення прокуратури брехливими, а його юристи вже зібрали 11 тис. позитивних відгуків від тих, хто навчався в «Університеті Трампа». Адвокат Майкл Коен заявив, що 98% студентів оцінили програму університету на «відмінно».
Коен називає претензію прокуратури політично вмотивованою, а все розслідування – невиправданою витратою грошей платників податків. Мільярдер-республіканець часто критикує Барака Обаму. Але це не заважало йому фінансувати демократів, і навіть вибори самого Шнайдермана. За даними комісії з виборів штату, з 2010 року Трамп витратив більше $ 136 тис. на різних кампаніях, в тому числі – $ 12,5 тис. в жовтні 2010 року – на користь Шнайдермана.
«Генеральний прокурор розлютився, тому що порахував, що Трамп та афілійовані структури повинні були зробити для нього більше в плані фандрайзингу», – наводить AP слова адвоката.
Інший адвокат, Джордж Соріано, заявив, що Шнайдерман просив у Трампа та його родини грошей на кампанію і отримав відмову, тому його позов «схожий на вимагання».
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас