Хто з литовських політиків ускладнює шлях України до Євросоюзу? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Хто з литовських політиків ускладнює шлях України до Євросоюзу?

Світ
1038
Литва, яка з липня цього року почала своє перше в історії шестимісячне головування в Раді Європейського Союзу, є для офіційного Києва важливим зовнішньополітичним партнером. У першу чергу тому, що в листопаді цього року у Вільнюсі буде проведений саміт «Східного Партнерства», під час якого очікується підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Країни Балтії у своїй зовнішній політиці сповідують підходи, які відображають їх прагнення максимально наблизити до Європейського Союзу такі держави як Україна, Грузія і Молдова. Литва – явне тому підтвердження.
Отримавши право протягом другого півріччя впливати на рішення Євросоюзу, офіційний Вільнюс робить сьогодні все від нього залежне, щоб на саміті «Східного Партнерства» були зафіксовані успіхи політики ЄС у Східному напрямку. Це не тільки принесе успіх для литовської дипломатії, а й впише Литву в історію сучасної Європи як країну, яка зуміла переламати хід історії і забезпечити для України європейське майбутнє.
Саме тому погляди аналітиків групи глобальної розвідки Geostrategy були звернені на вивчення поведінки литовської політичної еліти, яка може вплинути на атмосферу проведення саміту «Східного Партнерства» у Вільнюсі в листопаді цього року.
Парламентарії Литви небезпечні для України?
Важливим міжнародним майданчиком, на якому перетинаються політичні інтереси України та Литви, є Парламентська Асамблея Ради Європи (ПА РЄ). Аналіз поведінки литовської делегації в ПА РЄ протягом останніх двох років дає привід говорити про те, що окремі члени Парламенту Литви, які одночасно входять до складу національної литовської делегації в ПА РЄ, можуть ускладнити Україні участь у Вільнюському саміті «Східного Партнерства».
Тема тюремного ув’язнення колишнього Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко протягом останніх двох років дуже резонансно звучить під час проведення сесій ПА РЄ. Різні політичні групи, і в першу чергу Європейська Народна партія, використовують «чинник Тимошенко» як інструмент політичного тиску на офіційний Київ. Зокрема, робляться спроби провести під час сесій ПА РЄ термінові дебати по Україні, пишуться проекти резолюцій, а також тематичні доповіді, де Президента України Віктора Янковича звинувачують у переслідуванні своїх політичних опонентів. Таким чином, у представників Європейського Союзу формується імідж України як країни, з якою не слід мати справу. І в цих процесах члени литовської делегації беруть активну участь.
Так, наприклад, під час січневої сесії ПА РЄ в 2012 році член литовської делегації Егідіус Варейкіс поставив питання про позбавлення української делегації повноважень, аргументуючи це дисбалансом української делегації (представники опозиції і правлячої партії нерівноцінно представлені у складі української делегації ПА РЄ). У 2013 році ситуація повторилася. Цього разу причиною стала проблемна ситуація, яка виникла з позбавленням депутатського мандата Сергія Власенка, адвоката колишнього українського Прем’єра.
Схожа позиція окремих членів литовської делегації також була продемонстрована під час обговорення в червні 2013 року проекту доповіді про розділення політичної та кримінальної відповідальності, автором якої виступив Пітер Омціг (Нідерланди). Левова частка доповіді стосувалася України, хоча за задумом Парламентської Асамблеї тема повинна була носити універсальний характер.
Враховуючи те, що Литва дійсно є досить твердим українським лобістом в ЄС, такі дії окремих членів литовської делегації викликають побоювання. Особливо з урахуванням того, що офіційний Київ, незважаючи на посилення політичного та економічного тиску Росії, продовжує розглядати інтеграцію з Європейським Союзом як пріоритет своєї зовнішньої політики.
Чого очікувати Україні в другому півріччі?
Аналітики групи глобальної розвідки Geostrategy вважають дуже важливим те, в якій атмосфері пройде чергова сесія ПА РЄ в жовтні цього року, букавально за місяць до проведення у Вільнюсі саміту «Східного Партнерства». У цьому зв’язку хотілося б підказати делегації Литви в ПА РЄ кілька ідей, які необхідно реалізувати восени цього року:
1. Потрібно всі зусилля кинути на критику Росії, яка своїми дискримінаційними діями відносно українських товарів поставила під загрозу розвиток українсько-російських відносин. Також необхідно засудити методи, які використовує російське керівництво для зриву інтеграції України в ЄС.
2. Необхідно підняти тему арешту російського опозиціонера Олексія Навального. Можливо, у цьому зв’язку було б доцільно провести термінові дебати по Росії, яка системно порушує права людини.
3. Необхідно організувати звернення Парламентської Асамблеї Ради Європи до Європейської Комісії, в якому вказати на необхідність прийняття Брюсселем політичного рішення про підписання в цьому році Угоди про асоціацію з Україною.
За матеріалами:
Geostrategy
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас