Обама назвав американців "незамінною нацією" на нестабільному Близькому Сході та в інших регіонах світу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Обама назвав американців "незамінною нацією" на нестабільному Близькому Сході та в інших регіонах світу

Світ
289
Обама як і раніше обережний у висловлюваннях, що стосуються використання військової сили в Сирії. Він заявив про необхідність мислити стратегічно, щоб зрозуміти, які дії відповідатимуть довгостроковим національним інтересам США.
Президент США Барак Обама заявив у п’ятницю, 23 серпня, що найближчим часом Сполучені Штати визначаться зі своїми діями у зв’язку з повідомленнями про злочини, які імовірно скоїв уряд Сирії, і діями військових у Єгипті, які набувають все більш насильницький характер. У той же час він як і раніше був дуже обережний у висловлюваннях, що стосуються використання військової сили.
США залишаються “незамінною нацією” на нестабільному Близькому Сході та в інших регіонах світу, заявив американський президент в інтерв’ю телекомпанії CNN. “Ми повинні мислити стратегічно і зрозуміти, які дії будуть відповідати нашим довгостроковим національним інтересам”, – заявив він.
Відповідаючи на питання про повідомлення, що уряд Башара Асада використовував хімічну зброю в атаці, результатом якої стала загибель понад 1300 осіб, Обама сказав, що в наразі Вашингтон “збирає інформацію”. “Те, що ми бачили, свідчить про те, що там, очевидно, сталася велика подія, що викликає серйозні занепокоєння”, – зазначив глава держави. “Це дуже тривожно”, – підкреслив президент. Тим часом він був обережним, кажучи про можливу військову відповідь.
“Якщо США втрутяться і атакують іншу країну без санкції ООН і явних доказів, які можна надати, то виникає питання, чи це відповідає міжнародному праву”, – заявив Обама. “У нас є коаліція, за допомогою якої це можна здійснити? Все це потрібно брати до уваги”, – сказав він.
Торкаючись теми Єгипту, Обама сказав, що дії тимчасового уряду, можливо, ніяк не залежатимуть від надання американської допомоги. “Але, думаю, більшість американців виступають за те, що ми повинні бути дуже обережними, допомагаючи і сприяючи в справах, які, на наш погляд, суперечать нашим цінностям та ідеалам”, – зазначив він.
Відзначимо, що раніше американські ЗМІ повідомили про підготовку Пентагоном варіантів можливих ударів по Сирії у відповідь на повідомлення про застосування Дамаском хімічної зброї. Посилаючись на анонімних чиновників, газета The Wall Street Journal повідомила, що в Пентагоні оновлювали списки урядових і військових об’єктів у Сирії, по яких можуть завдати ударів, на випадок якщо президент Обама вирішить діяти.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас