Чим запам'яталася п'ятниця: пшениця стрімко дешевшає, у жовтні почнеться газова війна з РФ - за $ 7 млрд — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чим запам'яталася п'ятниця: пшениця стрімко дешевшає, у жовтні почнеться газова війна з РФ - за $ 7 млрд

789
Пшениця стрімко дешевшає
Закупівельні ціни на продовольчу пшеницю на умовах поставки СРТ зменшилися за тиждень на 10-50 грн за тонну і станом на 22 серпня становили за пшеницю 3 класу 1680-1710 грн/тонна. Про це повідомили в Незалежному громадському раду з питань цінової ситуації на аграрному ринку. Закупівельні ціни на умовах поставки CPT-порт зменшилися на 10-50 грн/тонну станом на 22 серпня пшениця 2 класу зменшилася в ціні на 10-20 грн/тонну – 1730-1760 грн/т, пшениця 3 класу впала в ціні за тиждень на 40-50 грн/тонну – до 1680-1710 грн/тонна.
P.S. Динаміка цін в Україні залежить і від зібраного врожаю в інших країнах. І очікування високого врожаю у великих країнах-виробниках буде і далі тиснути на ціни, не даючи їм підвищуватися – змушуючи знижуватися. Тому прогноз, згідно з яким зниження закупівельних цін на зернові культури може стати причиною значних збитків сільськогосподарських товаровиробників на рівні 15-16 млрд грн, реальний як ніколи.
Спецназ США, Ізраїлю та Йорданії вже на території Сирії
Спецназ США з ізраїльськими і йорданськими військовими вже вторглися на територію Сирії, повідомляє французьке видання Le Figaro. За повідомленням анонімних джерел, у американців немає бажання брати безпосередню участь у конфлікті, тому вони готували опозиційних президентові країни Б. Асада солдатів на території Йорданії. Зараз, коли в ЗМІ поширилися чутки про застосування хімічної зброї в передмісті Дамаска, загони на чолі з американськими, ізраїльськими та йорданськими командос просуваються до столиці держави.
P.S. Судячи з динаміки новин з Сирії, зовнішнього втручання залишилося чекати недовго. Так, звичайно, ще є РФ і Китай, які з усіх сил “гальмують” перевірку даних про використання Ассадом хімічної зброї. Однак нескінченно це тривати не може.
Підприємства України в першому півріччі знизили прибуток в 3,8 рази
Підприємства України, за винятком малих підприємств і бюджетних установ, у першому півріччі 2013 отримали 7,639 млрд грн прибутку до оподаткування, що в 3,8 рази нижче показника за аналогічний період минулого року (29,249 млрд грн). Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України.
P.S. Що це – як не результат найкращого “пакрашення” за останні 10 років?
Газова війна з РФ буде після торгової
Торговими війнами з Росією ситуація не закінчиться, наступна за розкладом може стати “газова війна”, яка може початися вже в жовтні. Про це заявив експерт, директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. “У середині жовтня, саме жовтня, коли підходять холоди, коли Саміт вже близько, і коли деякі інші сезонні явища мають специфічний характер, Росія може оголосити, що припиняє постачання газу в Україну, поки Україна не розрахується за свій борг”, – сказав він. Справа в тому, зазначив експерт, що “у нас провисає” ще так званий борг у розмірі 7 млрд дол за недобір газу в 2012 році.
P.S. Сказати що це якийсь дуже неймовірний прогноз, буде неправдою. Ще кілька днів тому ми писали, що залишилося тільки дочекатися наступного уколу з боку РФ. Цілком ймовірно що він буде газовим.
Бразилія терміново рятує свою валюту
Бразилія оголосила про запуск програми інтервенцій обсягом $ 60 млрд для підтримки реала. Зокрема, щотижня до кінця року ЦБ продаватиме на аукціоні по $ 1 млрд кредитів, а також пропонувати свопи в еквіваленті $ 500 млн 4 дні на тиждень. Інтервенції покликані стабілізувати курс реала, який, як і валюти інших країн, що розвиваються, знаходиться під тиском через майбутні зміни політики Федерального резерву.
P.S. Нічого іншого як термінового порятунку реала шляхом використання власного золотовалютного резерву чекати від Бразилії не варто. Головне – вистачило б запасів…
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас