Норвезька компанія вважає російську сланцеву нафту більш перспективною ніж американську — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Норвезька компанія вважає російську сланцеву нафту більш перспективною ніж американську

Енергетика
278
Норвезька державна нафтогазова компанія Statoil назвала запаси сланцевої нафти в Росії та Анголі найбільш перспективними для розробки в найближчому майбутньому. Таку думку висловив її директор з геологорозвідки Тім Додсон.
За словами топ-менеджера норвезької корпорації, він «в захваті» від перспектив видобутку сланцевої нафти в РФ, маючи на увазі спільне підприємство з «Роснафтою», яке займеться розробкою родовищ в Самарській області. Додсон додав, що родовище Баккен в Північній Дакоті, головне джерело вуглеводнів зі сланцю в США, порівняно з російськими виглядає «дрібницею».
«Геологія [родовища] абсолютно фантастична і розміри воістину величезні», – заявив представник Statoil.
Компанія підписала угоду з «Роснафтою» про пошук нафти в Самарській області у червні 2013 року. Норвежці отримали в спільному підприємстві 49 відсотків акцій. Компанія вкладе 60 мільйонів доларів на попередню геологорозвідку регіону.
Зараз Statoil володіє 134 тисячами гектарів потенційно нафтоносної території на Баккене. Компанія планує до 2020 року збільшити видобуток на цьому родовищі до 300 тисяч барелів нафтового еквівалента на добу, тоді як зараз обсяг виробництва становить 167 тисяч барелів.
За словами Додсона, навколо сланцевої нафти в США створюється надто багато галасу, оскільки Баккен сильно переоцінений, а інші родовища в країні в основному містять сланцевий газ, що є куди менш цінним ресурсом.
У Росії з сланцевою нафтою зараз має намір працювати ще одна найбільша західна нафтова компанія, американська ExxonMobil. Разом з «Роснафтою» американці будуть вести розвідку на Баженовській свиті в Західному Сибіру, чиї сумарні запаси за попередніми оцінками перевищують мільярд тонн.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас