Після указу Путіна сочінці злякалися, що їх місто-курорт перетвориться на "олімпійський концтабір" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Після указу Путіна сочінці злякалися, що їх місто-курорт перетвориться на "олімпійський концтабір"

Світ
1442
Президент РФ Володимир Путін днями підписав указ про організацію заходів безпеки в Сочі на період проведення Олімпіади 2014 року. У цьому документі описуються правила пересування містом фізичних осіб – в деякі райони можна буде потрапити тільки з санкції влади, інші будуть взагалі закриті для загального користування. Текст указу “Про особливості застосування посилених заходів безпеки в період проведення XXII Олімпійських і XI Паралімпійських ігор 2014 року в місті Сочі” опублікований на сайті “Російської газети”.
На думку відомого сочинського блогера, головного редактора БлогСочіРу Олександра Валова, висловлену ним на своєму ресурсі, цей документ “перетворить місто-курорт Сочі в олімпійський концентраційний табір”.
Президент в указі, зокрема, визначив “контрольні зони”, створювані в Сочі, для потрапляння в які буде потрібно спеціальний дозвіл і де проводитиметься посилений огляд транспортних засобів правоохоронцями. В “заборонені зони”, розташовані навколо олімпійських об’єктів, доступ обмежать “без службової та виробничої необхідності”. Крім того, згідно з документом, з 7 січня по 21 березня 2014 року в Сочі буде заборонений в’їзд будь-якого транспорту, крім залізничного, техніки екстрених служб та автомобілів, зареєстрованих в Сочі або які мають акредитацію на Олімпіаду.
Уболівальникам правила безпеки, описані в указі, поки великих проблем не обіцяють. Система контролю за відвідувачами олімпійських об’єктів була раніше випробувана на тестових змаганнях. Так, всім глядачам видавали спеціальний документ – “паспорт вболівальника”, прозваний в народі “фан-аусвайс”, відзначає “Газета.ru”. Поки ніяких труднощів з отриманням цього документа у фанатів не виникало.
На думку «Газети.Ru», з серйозними перешкодами можуть зіткнутися жителі Сочі. Адже у багатьох людей, що приїжджають в місто на роботу або живуть в ньому не за пропискою, транспорт зареєстрований в інших регіонах. Деякі місцеві жителі їздять на машинах з абхазькими номерами, куплених в республіці за дорученням.
Втім, міська влада давно готує сочинців до обмежень щодо користування машинами. У минулому році було оголошено про нову схему руху, що вводиться в Сочі. Згідно із задумом керівництва, центр міста стане пішохідним, жителі пересуватимуться на автобусах по кільцю, а свої автомобілі залишатимуть на спеціальних парковках. Поки ця програма не реалізована, однак з листопада Мінтранс планує реорганізувати дорожній рух – передати основний потік пасажирів залізничному транспорту і збільшити число автобусних маршрутів.
Щоб змусити людей не допускати порушень за кермом, для водіїв особистого транспорту внесуть зміни до ПДР і підвищені штрафи за їх недотримання – 5 тис. рублів за виїзд на олімпійські смуги, 3 тис. рублів за в’їзд у місто без дозволу і 3 тис. рублів за порушення правил паркування.
Хоча глава БлогСочіРу Олександр Валов вважає, що Сочі з новими правилами стане схожий на концтабір, “Газета.ru” стверджує, що ніяких особливих емоцій місцеві жителі з цього приводу не відчувають, оскільки про прийдешні нововведення “всі й так знали” заздалегідь, ще до указу Путіна.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас