Центробанки проти долара — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Центробанки проти долара

Світ
4044
Падіння валют країн, що розвиваються щодо долара змушує центробанки підтримувати їх курси. ЦБ Туреччини вже продає валюту, регулятори Бразилії оголосили пакет заходів на $ 60 млрд, центробанк Індонезії, як очікується, оголосить про заходи найближчим часом. Але експерти сумніваються в ефективності заходів, наявних в арсеналі банків.
Масштабне виведення коштів з ринків, що розвиваються, спровоковане очікуваннями припинення стимулювання в США, змусило центробанки задуматися над програмами підтримки курсів національних валют. Це різка зміна завдання, якщо згадати, що ще кілька років тому регулятори боролися з надмірним зміцненням своїх валют.
Банк Бразилії підготував програму на $ 60 млрд до кінця 2013 року. Програма включає надання валютних свопів чотири дні кожного тижня на $ 500 млн. в тиждень, а також продаж до $ 1 млрд з РЕПО.
«Центральний банк Бразилії запускає програму, яка, починаючи з п’ятниці, захищатиме економічних агентів від коливань валютних курсів і забезпечить ліквідністю валютний ринок», – оголосив у четвер регулятор, цитата за Financial Times. Падіння курсу національної валюти призводить до зростання інфляції, що критично для таких країн як Бразилія. Тут інфляція склала 6,7% (червень до червня) при цільовому рівні 4,5%, що змусило ЦБ піти на підвищення ставки рефінансування.
Курс бразильського реала після цих заяв піднявся на 0,6% і тепер становить 2,43 реала за $ 1, що трохи вище чотирирічного мінімуму.
Падіння турецької ліри рекордне – до рівня 1,997 за $ 1. Туреччина, ЦБ якій обіцяв щодня брати участь у торгах, щоб підтримати курс ліри, вже продала на аукціонах $ 350 млн своїх резервів.
Індонезійська рупія також у районі найнижчої з 2009 року позначки – по 11 000 рупій за $ 1. Очікується, що президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдхойоно у п’ятницю оголосить «пакет заходів» щодо стабілізації економіки.
Проблеми ринків, що розвиваються пояснюються побоюваннями швидкого припинення підтримки ринку з боку Федеральної резервної системи (ФРС) США.
Рішення про скорочення щомісячно суми, що виділяється (зараз це $ 85 млрд) може бути прийняте вже на вересневому засіданні ФРС, а повністю вливання можуть припинитися влітку 2014 року. Виведення коштів з ринків, що розвиваються і вкладення їх в розвинені, і в першу чергу в США, почалися після того, як глава ФРС Бен Бернанке натякнув на це у травні. У серпні американський фондовий ринок досяг максимальної за всю історію переваги над ринками країн, що розвиваються, в популярності у інвесторів, навіть незважаючи на тижневе зниження. Різниця у вкладеннях досягла максимуму за всю історію, за підрахунками агентства Bloomberg. З початку року до фондів ETF американських акцій було направлено $ 95 млрд. У цей же час відтік з фондів країн, що розвиваються склав $ 8,4 млрд.
Індонезійська Jakarta Stock Exchange Composite з минулого четверга втратила більше 10%, турецька Borsa Istanbul National 100 – більше 9%.
Держави вже чимало витратили на боротьбу з падінням курсу. За підрахунками банку Nomura, Туреччина з травня витратила 15% своїх резервів, резерви Індонезії впали на 26% з піка 2013 року. В цілому по 21 країнах, що відслідковуються банком, резерви скоротилися на $ 153 млрд порівняно з весною 2013 року – найсильніше падіння з 2008 року.
Незважаючи на всі старання і витрачені кошти, регуляторам не вдасться стримати падіння курсів своїх валют, вважають експерти.
«Не думаю, що у них достатньо заряду для того, щоб чинити хоч який-небудь відчутний вплив на ринок», – говорить керуючий Glendevon King Asset Management Яннік Науд.
Катерина Меремінська
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас