Катастрофічна ситуація на Далекому Сході: вода заливає дороги і підійшла до житлових кварталів (ВІДЕО) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Катастрофічна ситуація на Далекому Сході: вода заливає дороги і підійшла до житлових кварталів (ВІДЕО)

Світ
2466
Становище в Хабаровському краї в зв’язку з паводком стає все більш небезпечним – вода заливає дороги і вже впритул підійшла до житлових кварталів крайової столиці, звідки почалася евакуація. Станом на ранок п’ятниці за місцевим часом рівень води в Амурі у Хабаровську виріс за добу на 14 сантиметрів і склав вже 716 сантиметрів, повідомляє регіональне ГУ МНС.
Однак це ще не межа – на думку гідрологів, у найближчі чотири дні вода може піднятися у крайовому центрі до 780 см, а в деяких районах навіть перевищити позначку в 8,5 метра. Така ж тривожна ситуація складається у зв’язку з повінню в Єврейській автономній області.
У Хабаровську ситуацію посилила злива, що обрушилася напередодні на крайову столицю. Як повідомляє ІА AmurMedia, в підсумку вулиці міста перетворилися на вируючі річки, а легкові автомобілі зносило потужними потоками води.
За даними ІТАР-ТАРС, в Хабаровську в четвер почалася евакуація мешканців 11 багатоквартирних будинків, в яких проживають близько 850 осіб. За минулу ніч з небезпечної зони були вивезені близько 70 осіб, розповів в ефірі місцевого телебачення начальник управління ГО і НС краю Андрій Аксьонов. Для них у Хабаровську розгорнуті 15 пунктів тимчасового розміщення, в яких є спальні місця, гаряче харчування та медичне обслуговування.
По гучномовному зв’язку евакуаційна комісія сповіщає жителів про те, що проводяться евакуаційні заходи, пропонує переїхати до пункту тимчасового перебування, повідомляє хабаровський сайт DVHab.ru. Проте більшість людей відмовляються залишати свої будинки.
Хабаровський сайт DVHab.ru опублікував ФОТО про місто, що терпить лихо, зроблені з висоти пташиного польоту.
Влада очікує “більш серйозних наслідків
Тим часом нові опади очікуються в п’ятницю в Хабаровському краї. Всього в регіоні підтоплено вже більше 700 житлових будинків. Як повідомив повпред президента РФ в Далекосхідному федеральному окрузі Віктор Ішаєв, кількість постраждалих перевищила 50 тисяч осіб. Він також зазначив, що “в затоплених школах, очевидно, до кінця року вже не почнеться навчальний рік, більше того, далеко не всі школярі зможуть швидко повернутися в рідні села”.
Ішаєв підкреслив, що якщо раніше паводок проходив по місцях з низькою щільністю населення, зараз він наближається до великих міст, а “це означає, що можуть бути більш серйозні наслідки”, передає ІТАР-ТАСС.
Паводок затоплює все нові райони і дороги
Хвиля паводку поступово спускається вниз за течією річки Амур, затоплюючи все нові населені пункти. Як розповіла ІТАР-ТАСС прес-секретар губернатора Хабаровського краю Світлана Литвинова, підйом рівня річки відбувається в Амурському районі. Під ударом стихії опинилися національні села корінних народів Приамур’я – нанайців.
Так, ще задовго до досягнення максимальних рівнів паводку, житлові будинки в селі Очан виявилися підтоплені на глибину в два метри. Повністю відрізано село Оммі, дорога до якого затоплена на глибину більше метра, продукти і предмети першої необхідності селянам доставляють на катерах.
Вода також почала заливати дорогу, прокладену від Хабаровська до Комсомольська-на-Амурі. У Амурському районі підтоплена ділянка автодороги Амурськ-Оммі протяжністю близько 2 км – вода там піднялася майже на метр. У всіх небезпечних місцях, в тому числі в самому Хабаровську, в даний час насипаються захисні дамби.
У четвер почалося підтоплення хабаровської набережній – річка почала заходити на берег. У зв’язку з погіршенням паводкової обстановки роботи зі зведення дамби для захисту від води проводяться в режимі “нон-стоп”, повідомляє DVHab.ru, публікуючи знімки того, що відбувається в цьому районі міста.
Рішенням крайового оперативного штабу з НС обмежено рух пасажирських автобусів на головній крайової трасі Хабаровськ – Комсомольськ-на-Амурі: на кількох ділянках траси вода впритул підійшла до дорожнього полотна і мостів. Заборона поки введена тільки в нічний час, вдень рух буде дозволено.
Крім того, паводок накрив 28 км магістрального нафтопроводу “Східний Сибір – Тихий Океан” (ССТО-2) через річку Амур. Ширина підводного переходу магістрального нафтопроводу через Амур з урахуванням затопленої заплави по дзеркалу води збільшилася з 4 км до 32 км, повідомила прес-служба ТОВ “Дальнефтепровод”.
Критична ситуація в ЄАО: з непоступливими жителями працюють психологи
Не менш небезпечна ситуація у зв’язку з паводком складається в Єврейській автономній області. Так, вода затопила село Пашкове Облученського муніципального району ЄАО. Рівень води виріс до 198 сантиметрів, затоплені практично всі вулиці населеного пункту, повідомляє регіональне ГУ МНС.
“Ситуація, звичайно, критична, Пашкове заливає повністю, жителі нижнього села всі виселені, налагоджено сполучення з цим островом, від якого залишилося кілька вулиць”, – розповів відомству голова адміністрації Облученского району Віктор Орел.
За даними МНС, жителі збирають залишки майна. Однак серед селян є і ті, хто навідріз відмовився від евакуації – з ними працюють психологи. Робота, що проводиться фахівцями, дає позитивні результати, рапортує відомство.
У ЄАО через повінь загинула значна частина врожаю – затоплено 20 тисяч гектарів ріллі (більше 16% засіяних площ). Збиток від паводку оцінюється в 168 млн рублів, повідомили ІТАР-ТАРС в управлінні сільського господарства уряду автономії.
В Амурській області – “несприятлива ситуація”
Хоча в Амурській області пік паводку пройде, прес-служба ГУ МНС повідомляє про те, що в регіоні “зберігається несприятлива гідрологічна ситуація”. Залишаються підтопленими 15 муніципальних утворень області, 85 населених пунктів.
У зв’язку з підтопленням території ВАТ “Амурнефтепродукт”, розташованому в Благовєщенську, загрози затоплення ємностей з нафтопродуктами немає, превентивні заходи проведені, йдеться в повідомленні.
За даними ДТРК “Амур”, у регіоні підтоплено дві прикордонні застави, ще до п’яти утруднені підходи. З підтоплених застав евакуйовано особовий склад, вивезені матеріальні цінності.
“Амурська правда” повідомляє, що в Приамур’ї затоплено близько 15 прикордонних вишок, розмиті дороги, а питну воду та їжу на застави завозять на катерах. Незважаючи на труднощі, прикордонники продовжують охорону кордону, наголошується в статті.
Сільському господарству Амурської області завдано серйозної шкоди – від паводку постраждали 504 гектара засіяних площ. Як пояснили ІТАР-ТАРС у міністерстві сільського господарства, за попередніми оцінками, збиток складає 7,9 млрд рублів.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас