Проект зі створення Ubuntu-смартфона Edge провалився — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Проект зі створення Ubuntu-смартфона Edge провалився

Технології&Авто
787
Збір коштів на виробництво смартфона Ubuntu Edge завершився провалом: компанії Canonical не вдалося залучити достатньо грошей від шанувальників Ubuntu.
Місяць тому компанія Canonical почала збір коштів на краудфандінговом сервісі Indiegogo для смартфона Ubuntu Edge, який повинен був стати першим смартфоном на основі мобільної операційної системи Ubuntu.
Компанія припускала зібрати $ 32 млн за трохи більше ніж 30 днів, щоб запустити у виробництво обмежену партію пристроїв у кількості 40 тис. штук. Кампанія зібрала “всього лише” $ 12,8 млн, до того моменту як термін залучення грошей закінчився.
Глава і засновник компанії Canonical Марк Шаттлворт заявив в інтерв’ю виданню Guardian, що проект Ubuntu Edge буде закрито.
Шаттлворт казав, що Edge мав бути передовим пристроєм, який об’єднує в собі кращі якості смартфона і настільного ПК. Пристрій планувалося оснастити 4,5-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 1280 × 720 пікселів, 4 ГБ оперативної і 128 ГБ вбудованої пам’яті. У пристрій планувалося встановити настільну версію Ubuntu, а також Android в якості другої операційної системи, з можливістю вибору при завантаженні.
Глава компанії повідомив, що багато членів Ubuntu-спільноти досить активно брали участь у кампанії з фінансування, а деякі малі підприємства пожертвували проекту близько $ 7 тис. Серед інвесторів були відомі компанії, включаючи агентство Bloomberg, яке замовило партію пристроїв, внісши $ 80 тис.
Втім, незважаючи на провал, проект Ubuntu Edge увійшов до Книги рекордів Гіннеса, як найбільша у світі кампанія колективного фінансування. 16 серпня кампанія від Canonical досягла, а потім переступила попередній рекорд в $ 10 266 845, встановлений “розумним” годинником Pebble.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас