Борг Китаю виходить з-під контролю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Борг Китаю виходить з-під контролю

Світ
3473
Ряд чинників становить смертельну загрозу китайській економіці. Один з них – це державний борг муніципалітетів, який роздувається. Ніхто не може сказати точно, який обсяг боргу і наскільки він небезпечний важкими наслідками.
Загальнонаціональний аудит, проведення якого почалося в цьому місяці, повинен внести певну ясність, але щоб зупинити зростаючий обсяг боргів і не доводити ситуацію до переломного моменту, держава повинна розробити систему управління боргами. Це один з головних пріоритетів і спосіб оздоровлення
Місцеві органи влади довгий час боролися з проблемою високої заборгованості, однак проблема ускладнилася, коли центральний уряд з метою стимулювання зростання зробив фінансові вливання в економіку. За деякими оцінками, з 10,7 трильйона юанів ($ 1750 млрд) 48,85% були накопичені в 2009 і 2010 рр..
Очевидно, всі попередження залишилися без уваги, тому що регіональні адміністрації намагалися залишитися на плаву за рахунок збільшення запозичень.
Незважаючи на розпорядження Державної ради і різних регуляторів, спрямованих на згладження ситуації, поява нових методів “гнучкого фінансування” дозволила чиновникам знаходити і використовувати кожну лазівку. У результаті підвищення рівня боргу утворилась напруга не тільки в банківській системі, а й різко зросла кількість тіньових банківських операцій.
Збільшення обсягу позик, зрозуміло, не є рішенням, але місцеві органи влади роблять це, тому що їм потрібні гроші, а більшість чиновників не замислюються над тим, як гроші можуть бути повернені.
Поліпшення фінансового ринку також є одним із завдань, яке належить вирішити уряду. З цією метою уряд має сприяти здоровому росту ринку облігацій.
Кращий спосіб для міської влади – це випуск облігацій, тому що місцеві органи влади самі зможуть забезпечити свої витрати, а ринок сам встановить справедливі ціни. Ці облігації можуть бути продані місцевим жителям, які прийматимуть рішення про доцільність придбання на основі їх власних пенсій і соціальних потреб.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас