Новий поворот: майже всі керівники ФРС готові почати згортати програму кількісного пом'якшення (QE) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий поворот: майже всі керівники ФРС готові почати згортати програму кількісного пом'якшення (QE)

Фондовий ринок
987
Протокол засідання Федерального комітету з відкритих ринків (FOMC) американського Центробанку від 30-31 липня підтвердив бажання переважної більшості керівників Федеральної резервної системи (ФРС) перейти до скорочення програми кількісного пом’якшення до кінця 2013 року.
При цьому текст протоколу не містив сигналів, які похитнули б упевненість ринку в тому, що подібне рішення буде прийнято вже у вересні. Фінансові ринки відреагували на відсутність ясності черговим витком волатильності, фондові індекси США впали за підсумками сесії в середу, долар знову подорожчав.
“Майже всі учасники (липневого засідання – ІФ) підтвердили, що їх загалом влаштовують” умовні терміни, названі головою ФРС Беном Бернанке на прес-конференції в червні і підтверджені в липневому тексті заяви FOMC. Тобто, “при поліпшенні економічної кон’юнктури в цілому відповідно до очікуваннями FOMC буде знижувати темпи викупу в кілька продуманих етапів і завершить програму купівлі активів близько середини 2014 року”.
Отже, на даний момент більш-менш точно відомий термін закінчення QE, однак ринки набагато більше цікавила дата “початку кінця”, а протокол не додав нічого суттєвого до того, що вже широко обговорювалося інвесторами і аналітиками: Федрезерв може перейти до згортання на будь-якому з трьох засідань, що залишилися в цьому році.
У протоколі викладаються кілька поглядів на терміни і темпи згортання QE, що суперечать один одному, однак жодна з таких думок не отримала підтримки більшості керівників ФРС. Наприклад, кілька (few) учасників засідання порахували, що “можливо, скоро настане час для деякого уповільнення” покупки активів, при цьому стільки ж їхніх колег рекомендували проявити терпіння і не поспішати з прийняттям рішення.
“Відсутність сильного консенсусу в липні не зводить нанівець можливість початку згортання у вересні”, – вважає директор відділу досліджень США TD Securities Міллан Малрейн.
Ітан Херріс з Bank of America Merrill Lynch не бачить в документі “зміщення центру ваги до вересня” або будь-якого іншого місяця: ФРС фактично говорить “поживемо – побачимо”, відмовляючись прояснювати ситуацію і залишаючи собі максимум простору для маневру.
MarketWatch зазначає, що, оскільки в протоколі не вказується точна кількість прихильників тієї чи іншої точки зору, складно простежити зміну цього показника в часі і зрозуміти, до якого саме варіанта схиляється Федрезерв.
На липневому засіданні ФРС підтвердила намір утримувати цільовий діапазон процентної ставки по федеральних кредитних коштах (federal funds rate) від нуля до 0,25% річних як мінімум до тих пір, поки безробіття не знизиться до 6,5% при прогнозі інфляції не вище 2, 5%. Центробанк поки викуповує US Treasuries темпами по $ 45 млрд на місяць, іпотечні папери – $ 40 млрд на місяць.
Порядку 65% економістів, опитаних агентством Bloomberg, очікують першого скорочення QE у вересні, в середньому вважається, що ФРС може знизити обсяги викупу на $ 20 млрд на місяць.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас