Американські спецлужби визнали - вони незаконно перехоплювали електронні листи громадян — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Американські спецлужби визнали - вони незаконно перехоплювали електронні листи громадян

Світ
591
Два місяці по тому після перших викриттів екс-співробітника американських спецслужб Едварда Сноудена спецслужби США визнали, що порушували закон, перехоплюючи електронні листи громадян, що не відносяться до тероризму.
Так, Агентство національної безпеки (АНБ) США в рамках своєї діяльності в період між 2008 і 2011 роками незаконно відстежило не менше 56 тисяч електронних послань американців, тоді як закон вимагає індивідуального дозволу на стеження за громадянами США та інших країн, якщо ті перебувають на американській території, свідчать документи, розсекречені в середу за розпорядженням директора Національної розвідки США Джеймса Клеппера.
Йдеться про три судові вердикти, винесені Судом у справах зовнішньої розвідки США за фактом порушень, які відкрилися при реалізації програм електронного стеження. Вивчивши доповідь АНБ, суд виявив, що “обсяг і природа інформації, яку воно збирало, принципово відрізнялися від того, що повідомлялося суду”.
Поряд з прослуховуванням телефонних розмов злочинців і терористів агентство перехоплювало тисячі електронних послань простих американців, які не мали нічого спільного з терористичною діяльністю. Суд визнав ці дії спецслужб неконституційними, помітивши, що вони не мали права протягом трьох років приховувати перевищення своїх повноважень. Суд також зобов’язав агентство змінити спосіб збору даних, обмеживши їх обсяг і зменшивши терміни зберігання.
За словами представників АНБ, збір приватних повідомлень відбувався “ненавмисно”, оскільки система збору даних працювала несправно. Спецслужби оприлюднили ці відомості в спробі згладити скандал навколо матеріалів з викриттями.
Ще минулого тижня The Washington Post повідомила, що згідно з даними внутрішнього аудиту, АНБ “тисячі разів на рік” несанкціоновано збирало інформацію про безліч американців.
Business FM додає, що визнання урядом того, в чому його звинувачував Сноуден, розцінено як перемога організації Electronic Frontier Foundation, яка подала судовий позов на адміністрацію.
Тим часом АНБ досі не має повного уявлення про збитки, завдані йому Едвардом Сноуденом. За словами обізнаних джерел у розвідці США, поки не вдалося навіть визначити, скільки документів він вилучив і які саме. Передбачається, що зібрані Сноуденом матеріали досі оприлюднені не повністю.
Директор АНБ Кіт Александер ще місяць тому запевняв, що його відомство знає, до чого мав доступ Сноуден. Офіційний представник АНБ Вейн Вайнс уточнила, що липневе ствердження не слід було сприймати, “як однозначну відповідь, що все відомо цілком і повністю”. За її словами, її шеф відповідав на питання, “виходячи зі свого загального розуміння” ситуації, і “не говорив, що оцінка збитку завершена в абсолютному значенні”.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас