Новозеландській спецслужбі дозволили стежити за громадянами та іноземцями — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новозеландській спецслужбі дозволили стежити за громадянами та іноземцями

Світ
223
Парламент Нової Зеландії прийняв закон, завдяки якому головна спецслужба країни – Бюро безпеки урядового зв’язку (GCSB) – зможе стежити за громадянами країни та іноземцями.
За законопроект свої голоси віддав 61 депутат, а проти нього – 59. У числі тих, хто підтримав документ, опинився і прем’єр-міністр Нової Зеландії Джон Кей. За його словами, він отримує секретні зведення спецслужб, які його серйозно турбують. При цьому Кей підкреслив, що якби міг розкрити цю інформацію, то вона була б шоком для противників законопроекту.
Проте, спецслужби зможуть організовувати спостереження тільки отримавши спеціальний ордер. Таким чином, GCSB зможе стежити за будь-якими видами комунікацій, включаючи телефонні переговори.
Проти законопроекту виступали не тільки опозиційні партії Нової Зеландії, а й представники компаній Google, Facebook і Microsoft. Всі вони побоюються, що розширення повноважень спецслужби призведе до порушення громадян.
Незважаючи на те, що GCSB не мала права шпигувати за громадянами і постійними жителями країни, спецслужба і раніше користувалася лазівкою в законодавстві країни і здійснювала стеження. Кілька таких випадків були розкриті і діяльність бюро серйозно розкритикували. Так, GCSB незаконно стежило за громадянином ФРН і жителем Нової Зеландії, засновником файлообмінного сервісу Megaupload Кімом Доткомом. На початку 2012 року він був заарештований за запитом ФБР, яке підозрює його в порушенні авторських прав. Незабаром Доткома відпустили під заставу, а обшук у нього вдома був визнаний незаконним.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас