Щорічно шахраї привласнюють не менше 500 млн євро з бюджету Євросоюзу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Щорічно шахраї привласнюють не менше 500 млн євро з бюджету Євросоюзу

Кримінал
387
Офіційні показники шахрайства з грошима з бюджету ЄС до РАМН учасників-союзу становить 500 млн євро щорічно. Однак, реальні показники ймовірно вищі. Про це йдеться в прес-релізі Європейської комісії про необхідність створення прокуратури Євросоюзу.
Комісар ЄС з питань юстиції, віце-президент Європейської комісії Вів’єн Редінг вважає, що необхідно посилити захист бюджету ЄС. Кошти ЄС повинні витрачатися за цільовим призначенням. На жаль, як зазначив комісар, поки занадто багато незаконної діяльності, що призводить до нанесення збитку бюджету ЄС. Прикладами таких махінацій є навмисне надання неправдивої інформації, щоб отримати фінансування ЄС для сільськогосподарського або регіонального розвитку. Крім того, як йдеться в прес-релізі, посадові особи в державах приймають гроші в обмін на договір на виконання державного замовлення в порушення правил закупівлі.
Як зазначив Єврокомісар, в більшості випадків ці злочини не розслідуються правоохоронцями держав-учасниць у повному обсязі.
Для того, щоб посилити захист бюджету ЄС від шахрайства, і було вирішено створити прокуратуру Євросоюзу.
На чолі Європейської прокуратури буде стояти незалежний Європейський прокурор з чотирма заступниками, який координуватиме роботу прокуратури.
Безпосередня робота на місцях (збір доказів, кримінальне переслідування, притягнення до відповідальності в суді та ін.) здійснюватиметься так званими “Європейськими делегованими прокурорами”, які повністю інтегровані в національні системи правосуддя. Вони будуть поєднувати дві посади: вони будуть державними прокурорами та будуть входити до складу Європейської прокуратури. Вони будуть використовувати національний персонал, застосовувати національні правила і звертатися до національних судів.
Однак, до складу цієї прокуратури ймовірно, не увійдуть Данія і Великобританія, а також Ірландія.
У Єврокомісії сподіваються, що прокуратура ЄС зможе запрацювати вже в 2015 році.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас