Відродження "малосімейок" може призвести до появи соціальних гетто - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відродження "малосімейок" може призвести до появи соціальних гетто - експерт

Нерухомість
2595
Навіть якщо уряд буде законодавчо обмежувати проживання в “малосімейках” виключно студентів і аспірантів, значна частина ринку піде в тінь, а невеликі квартири по 25 – 35 кв. м будуть здаватися малозабезпеченим громадянам або тим же студентам. Таку думку висловив начальник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя, коментуючи відповідну заяву представника Мінрегіонбуду.
“Очевидно, що чиновники планують будувати недороге житло. Для того, щоб проект мав хоча б мінімальну рентабельність для забудовника, обсяги будівництва повинні бути досить значними. Тобто мова, швидше за все, буде йти про багатоповерхові “гостинки”. Це означає, що концентрація соціально незахищених громадян в окремо взятих районах буде істотно збільшуватися, негативно впливаючи на криміногенну обстановку”, – вважає Шостя. Експерт додає, що одним з ключових ризиків стане бажання місцевої влади виділити під проект велику земельну ділянку, що в рази підвищить ймовірність посилення соціальної напруги в районі такої забудови.
На його думку, щоб уникнути подібного розвитку подій, необхідно переймати досвід західних країн, які чергують будівництво соціальних та “звичайних” проектів у генеральних планах з метою не допустити формування гетто. “Крім того, варто також розглянути можливість встановлення мінімального метражу квартири, наприклад, на рівні 30 – 35 кв. м для однокімнатного житла, щоб у забудовників не було спокуси зводити “собачі будки”, непридатні для комфортного проживання навіть однієї людини”, – додав він.
Шостя також вважає, що набагато більш ефективною з точки зору збереження соціальної рівноваги в суспільстві є компенсація відсотків по кредиту або частини вартості квартири в рамках програм забезпечення доступним житлом. “По-перше, за рахунок фінансування частини квартири сім’ї вже сьогодні отримають доступ до власного житла. По-друге, програми компенсації дозволять забезпечити квартирами як мінімум удвічі більше сімей. По-третє, у таких сімей є хоча б мінімальний вибір житла, а не необхідність купувати його тільки в “малосімейних “анклавах”, – резюмував він.
Нагадаємо, раніше перший заступник голови Комітету з питань будівництва, мостобудування, ЖКГ та регіональної політики Володимир Вечерко заявив, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробляє програму будівництва “малосімейок” для студентів та аспірантів.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас