Більшість українських школярів вибрали не російську мову, а німецьку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Більшість українських школярів вибрали не російську мову, а німецьку

Особисті фінанси
2201
Більшість українських школярів – майже 52% – вибрали як другу іноземну мову – німецьку. Російську вибрали трохи більше 23%.
Про це повідомив міністр освіти України Дмитро Табачник.
“Щодо вибору другої іноземної мови. На сьогодні ми маємо таку статистику: більшість українських п’ятикласників вибрали як другу іноземну німецьку мову – майже 52%. Російську вибрали трохи більше 23%, французьку – 14%, польську – 1,6% і іспанську – 1,2%. Вакантні посади в обласних освітніх департаментах відсутні, а всі діти – забезпечені вчителями”, – зазначив Дмитро Табачник.
Міністр освіти і науки також зазначив, що на сьогодні з 1 до 9 класу на вивчення іноземної мови відведено 18 годин. У 10-11 класах – на вивчення першої іноземної мови відводиться ще 3 години.
Крім того, як повідомив міністр, на вивчення другої іноземної мови з 5 по 11 клас відводиться по 2 години на тиждень.
У цілому, згідно з новими Державними стандартами, на вивчення іноземних мов з 1-11 класи передбачено 38 годин (за старою програмою – 25,5 годин).
Крім обов’язкового вивчення більшістю учнів англійської мови починаючи з 1-го класу, також передбачається вивчення окремих предметів англійською в старшій школі.
Нагадаємо, з 1 вересня українські школярі з 5 класу мають в обов’язковому порядку вивчати другу іноземну мову або мову національної меншини. Раніше всі українці в школах в обов’язковому порядку вивчали тільки одну іноземну мову.
За матеріалами:
Освіта
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас