3690
Українцям загрожує зростання безробіття, але деяких професій воно не торкнеться
— Казна та Політика
За даними Держстату, кількість безробітних за останні сім місяців цього року збільшилася на 40 тисяч осіб (порівняно з аналогічним періодом 2012-го). «Ситуація на ринку праці буде загострюватися. Могла б допомогти так звана мобільність робочої сили: коли в одній галузі робочі місця скорочуються, в іншій, навпаки, збільшуються. Але цього не відбувається», – сказав «Сьогодні» заступник голови парламентського комітету з питань соцполітики та праці Павло Розенко. Але небезпека чекає нас не відразу. «Найближчі півроку ситуація з безробіттям залишиться стабільною, – говорить виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом Андрій Ніколов. – Ситуація залишається збалансованою за рахунок таких галузей, як торгівля, сфера послуг, енергетичний і фармацевтичний сектор».
ЗАГРОЗИ. Зараз без роботи в Україні 8% працездатного населення. У порівнянні з Євросоюзом, де цей показник дорівнює 11,5%, це відносно небагато. Але вже в найближчі півроку на ринку праці очікується надлишок робочої сили. Як наслідок, зростатиме рівень безробіття. «Причин декілька. По-перше – криза в ЄС. Особливо гостро вона відчувається у Греції, Іспанії та Португалії. Там досить багато наших співвітчизників, які свого часу виїхали туди на заробітки. Тепер частина з них скоро повернуться назад», – вважає голова комітету сертифікації Асоціації професіоналів з управління персоналом Дмитро Козлов.
Зіпсувати ситуацію могла б торгова війна з Росією, якби вона набирала обертів (або якщо розвинеться з новою силою) і можливе створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, запевняють експерти. «На ринки Митного союзу ми поставляємо товари металургії, хімії та легкої промисловості. Через суперечки з Росією частина нашої продукції може втратити ринки збуту в СНД, а це призведе до скорочення співробітників», – вважає Дмитро Козлов.
КОГО НЕ ТОРКНЕТЬСЯ? У найближчі декілька років в Україні буде зростати попит на IT-фахівців, журналістів та агрономів. «Втім, незважаючи на кризу, Європа продовжить відбирати у нас найкращі кадри. Тому нам необхідно готувати такі кадри із запасом. Збережеться гострий попит на людей технічних спеціальностей: зварювальників, слюсарів, механіків, інженерів», – сказав «Сьогодні» Андрій Ніколов.
«Не все так сумно»
А от у Міністерстві соцполітики говорять про скорочення рівня безробіття. Правда, порівнюють не перші сім місяців року, а перші три – квартал. «У I кварталі 2013-го рівень безробіття скоротився на 0,4%. На зниження безробіття вплинули зміна ідеології роботи Держслужби зайнятості і вступ з січня чинності нового закону про зайнятість», – вважає міністр соцполітики Наталія Королевська. «Не все так сумно. Рівень безробіття істотно підвищуватися не буде. Скорочення співробітників в деяких галузях можливі. Але за рахунок того, що відкривається багато дрібних фірм (ми говоримо про малий і середній бізнес), кадри перейдуть на роботу саме туди», – заспокоїв Олександр Охріменко.
Зеленюк Христина
За матеріалами: Сьогодні
Поділитися новиною