Українцям загрожує зростання безробіття, але деяких професій воно не торкнеться — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям загрожує зростання безробіття, але деяких професій воно не торкнеться

Казна та Політика
3687
За даними Держстату, кількість безробітних за останні сім місяців цього року збільшилася на 40 тисяч осіб (порівняно з аналогічним періодом 2012-го). «Ситуація на ринку праці буде загострюватися. Могла б допомогти так звана мобільність робочої сили: коли в одній галузі робочі місця скорочуються, в іншій, навпаки, збільшуються. Але цього не відбувається», – сказав «Сьогодні» заступник голови парламентського комітету з питань соцполітики та праці Павло Розенко. Але небезпека чекає нас не відразу. «Найближчі півроку ситуація з безробіттям залишиться стабільною, – говорить виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом Андрій Ніколов. – Ситуація залишається збалансованою за рахунок таких галузей, як торгівля, сфера послуг, енергетичний і фармацевтичний сектор».
ЗАГРОЗИ. Зараз без роботи в Україні 8% працездатного населення. У порівнянні з Євросоюзом, де цей показник дорівнює 11,5%, це відносно небагато. Але вже в найближчі півроку на ринку праці очікується надлишок робочої сили. Як наслідок, зростатиме рівень безробіття. «Причин декілька. По-перше – криза в ЄС. Особливо гостро вона відчувається у Греції, Іспанії та Португалії. Там досить багато наших співвітчизників, які свого часу виїхали туди на заробітки. Тепер частина з них скоро повернуться назад», – вважає голова комітету сертифікації Асоціації професіоналів з управління персоналом Дмитро Козлов.
Зіпсувати ситуацію могла б торгова війна з Росією, якби вона набирала обертів (або якщо розвинеться з новою силою) і можливе створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом, запевняють експерти. «На ринки Митного союзу ми поставляємо товари металургії, хімії та легкої промисловості. Через суперечки з Росією частина нашої продукції може втратити ринки збуту в СНД, а це призведе до скорочення співробітників», – вважає Дмитро Козлов.
КОГО НЕ ТОРКНЕТЬСЯ? У найближчі декілька років в Україні буде зростати попит на IT-фахівців, журналістів та агрономів. «Втім, незважаючи на кризу, Європа продовжить відбирати у нас найкращі кадри. Тому нам необхідно готувати такі кадри із запасом. Збережеться гострий попит на людей технічних спеціальностей: зварювальників, слюсарів, механіків, інженерів», – сказав «Сьогодні» Андрій Ніколов.
«Не все так сумно»
А от у Міністерстві соцполітики говорять про скорочення рівня безробіття. Правда, порівнюють не перші сім місяців року, а перші три – квартал. «У I кварталі 2013-го рівень безробіття скоротився на 0,4%. На зниження безробіття вплинули зміна ідеології роботи Держслужби зайнятості і вступ з січня чинності нового закону про зайнятість», – вважає міністр соцполітики Наталія Королевська. «Не все так сумно. Рівень безробіття істотно підвищуватися не буде. Скорочення співробітників в деяких галузях можливі. Але за рахунок того, що відкривається багато дрібних фірм (ми говоримо про малий і середній бізнес), кадри перейдуть на роботу саме туди», – заспокоїв Олександр Охріменко.
Зеленюк Христина
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас