Чеський парламент саморозпустився, вперше в історії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чеський парламент саморозпустився, вперше в історії

Світ
517
За розпуск парламенту проголосували 140 з 200 депутатів, при необхідному мінімумі в три п’ятих від загального числа голосів для прийняття рішення. Рішення підтримали депутати Соціал-демократичної партії, Комуністичної партії, ТОП 09 та інших фракцій. Представники Громадянської демократичної партії залишили залу засідань на момент голосування.
Нові вибори до чеського парламенту, відповідно до конституції країни, будуть проведені протягом 60 днів з моменту підписання указу про розпуск президентом країни Мілошем Земаном.
Розпуск чеського парламенту став розвитком політичної кризи в країні, яка загострилася після висловлення вотуму недовіри уряду на початку серпня. Свою недовіру кабінету прем’єр-міністра Іржі Руснока висловила колишня правляча коаліція парламентаріїв на чолі з Громадянською демократичною партією.
Президент Земан призначив Руснока главою уряду в липні після того, як колишній прем’єр-міністр і лідер Громадянської демократичної партії Петро Нечас подав у відставку на тлі корупційного скандалу. Незабаром після призначення соціал-демократи вже намагалися прийняти рішення про розпуск парламенту, але тоді за це проголосували тільки 92 депутати.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас