Україна незабаром почне реверсні поставки газу з Румунії та Словаччини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна незабаром почне реверсні поставки газу з Румунії та Словаччини

Енергетика
297
Україна має намір почати реверсні поставки газу з Румунії та Словаччини, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.
“Уряд активно працює з диверсифікації джерел імпорту газу. І ми вже здійснюємо реверсні поставки газу з Польщі та Угорщини. Незабаром ми відкриємо ще два маршрути – з Румунії та Словаччини”, – сказав він під час виступу на сесії Івано-Франківської облради у вівторок.
Однак головним пріоритетом, зазначив міністр, є збільшення власного видобутку газу. Він нагадав, що 40 років тому Україна видобувала понад 70 млрд куб. м газу, а зараз – утричі менше.
“За сторіччя інтенсивного видобутку газу в Україні запаси газу з традиційних джерел в значній мірі вичерпалися. Тому наша головна перспектива – це запаси газу з нетрадиційних джерел, зокрема, і сланцевого газу, а також ресурси Чорноморського шельфу”, – сказав Е. Ставицький.
Він навів приклад США, які “наочно продемонстрували світу застосування сучасних технологій, сприяння приватним інвестиціям з боку уряду та місцевих громад і в стислі терміни значно збільшили свій власний видобуток”.
Міністр уточнив, що в даний час в США ціна на газ знизилася до $ 100 за 1 тис. куб. м і це послужило “потужним поштовхом для розвитку національної економіки”.
“Завдання українського уряду – через залучення багатомільярдних інвестицій у видобуток газу з нетрадиційних джерел різко збільшити власний видобуток, а також розпочати проекти з пошуку сланцевого газу в Україні”, – підкреслив Е. Ставицький.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас