Порятунок євро: якою сумою ризикує Німеччина? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Порятунок євро: якою сумою ризикує Німеччина?

Світ
1520
У Німеччині триває дискусія довкола суми фінансових ризиків країни у межах рятівних заходів для євро. Уряд та незалежні інституції називають кардинально відмінні цифри.
У ФРН розгорілася дискусія щодо суми, котрою країна ризикує, беручи участь у заходах із порятунку євро. Міністру фінансів країни Вольфґанґу Шойбле закидають применшування обсягу фінансових гарантій Німеччини. Міністр ці звинувачення відкинув, водночас озвучивши суму ризиків, котра більш ніж утричі перевищує оголошені раніше цифри.
Урахувати все
За даними інформаційного агентства dpa, котре посилається на речницю міністра, загальні фінансові ризики Німеччини складають 310 мільярдів євро. У цій сумі врахована також частка країни у фонді “Європейський фінансово-стабілізаційний механізм” (EFSM) та двосторонні кредити, надані Німеччиною Греції. Як повідомила у суботу, 17 серпня, німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), ця сума більш ніж утричі перебільшує суму актуальних ризиків, котру міністерство називало нещодавно.
На початку серпня зокрема ішлося про фінансові гарантії Німеччини у заходах, реалізованих Європейським фондом фінансової стабільності (EFSF), на суму 95,3 мільярда євро. Зараз же до цієї суми додалися двосторонні кредити, надані Греції державним німецьким банком KfW, частка ФРН у першій програмі допомоги, наданій Греції ЄС, а також гарантії для емісійних банків та Міжнародного валютного фонду.Три роки порятунку Єврозони
Ризики можуть бути удвічі більшими
Тим часом авторитетний німецький Інститут Ifo, який займається економічними дослідженнями, називає удвічі вищу суму фінансових ризиків Німеччини у разі дефолту однієї або кількох країн Єврозони. За даними інституту, найвища сума гіпопетичних втрат Німеччини за умови банкрутства охоплених кризою країн Єврозони складатиме 637 мільярдів євро.
Різниця у розрахунках інституту та міністерства спричинена тим, що останнє не враховує кредити між центробанками країн, надані за допомогою міжбанківської платіжної системи Target, котра діє в межах Єврозони. Як повідомляє FAZ, німецьке міністерство фінансів відхиляє ці цифри як частину найгіршого сценарію розвитку подій.
Критика перед виборами
Суперечливі заяви міністера фінансів щодо суми фінансових ризиків Німеччини спричинили шквал критики на адресу уряду ФРН. Так, заступник очільника фракції соціал-демократів в Бундестазі Йоахім Посс звинуватив уряд у систематичному приховуванні справжніх цифр, пов’язаних із порятунком євро загалом і з кризою у Греції зокрема. Як заявив речник партії німецьких євроскептиків “Альтернатива для Німеччини” Бернд Люке, “з урахуванням цих цифр у когось може й закрутитися голова – особливо з огляду на те, що вони щотижня зростають”.
Як нагадує dpa, уряд Німеччини та Федеральна рахункова палата у спільному звіті іще рік тому вказали цифру 310,3 мільярди євро як максимальну суму, котрою ФРН ризикує у питанні порятунку євро. Ця сума на 30 мільярдів (десять відсотків) перевищує дохідну частину цьогорічного бюджету Німеччини. Якщо перенести цю цифру на українські реалії: ризики Німеччини через порятунок євро майже удесятеро вищі за річні доходи бюджету України.
Інна Завгородня
За матеріалами:
Deutsche Welle
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас