JP Morgan запідозрили в кумівстві — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

JP Morgan запідозрили в кумівстві

Фондовий ринок
889
Американський банк JP Morgan наймав на роботу дітей китайських чиновників, чим накликав на себе підозри в кумівстві. Регулятор в США намагається вирішити, чи є це злочином. «Нас цікавлять злочинні наміри, які могли бути у банку», – кажуть у Комісії з цінних паперів і бірж. Юристи вважають, що довести провину буде непросто.
Американський банк JP Morgan опинився в центрі чергового розслідування. Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) почала розслідування діяльності китайського підрозділу банку, який наймав дітей державних чиновників. Регулятор підозрює, що таким чином банк розраховував домогтися привілеїв.
Для визнання того, що банк порушив закон, владі США навіть не доведеться доводити отримання ним будь-яких вигод, заявив у понеділок американський чиновник газеті The Wall Street Journal на умовах анонімності. «Будуть розглядатися тільки корупційні наміри, – сказав він. – Чи були такі наміри, а не те, чи увінчалися ці спроби успіхом».
Поки відомо, що банк найняв на роботу в Гонконзі дочку чиновника залізничного господарства КНР якраз тоді, коли Китайська залізнична компанія вибирала консультанта для IPO і в результаті вибрала JP Morgan. В іншому випадку банк працевлаштував сина одного з впливових чиновників з відомства, що регулює банківський сектор Китаю, після чого отримав ряд бажаних контрактів, у тому числі на консультування дочірньої компанії державної China Everbright Group.
Закон США від 1977 забороняє компаніям передавати іноземним чиновникам гроші і матеріальні цінності як заохочення. З 1980 року міністерство юстиції США регулярно викриває компанії в подібних порушеннях. У 2008 році влада звинуватила Siemens в тому, що компанія взяла на роботу доньку урядовця з телекомунікаційного регулятора Бангладеш, а також племінника співробітника телекомунікаційного міністерства в обмін на контракт. У 2010 році автомобільний концерн Daimler викрили у виплаті зарплати дружині китайського чиновника за фіктивним контрактом на консалтинг в обмін на можливість поставки автомобілів для уряду КНР. У 2011 році один з найбільших виробників м’яса в США компанію Tyson Foods звинуватили у виплатах зарплати дружинам мексиканських чиновників-ветеринарів, від яких залежали поставки продукції в країну. Всі три компанії визнали свою провину.
Якщо раніше наймання на непублічні посади родичів високопоставлених чиновників розглядалося як канал для передачі хабарів, то у випадку з JP Morgan регулятор пішов ще далі і спробував довести, що отримання роботи в банку – вже заборонена нагорода.
Досі прийом на роботу дітей чиновників був широко поширеною практикою, в тому числі і в США. Як відзначає WSJ, пояснення цьому не кримінальні наміри, а хороша освіта і практична підготовка, які зазвичай присутні у таких людей.
Так, Гамаль Мубарак, молодший син колишнього президента Єгипту Хосні Мубурака, на початку кар’єри працював у Bank of America. Джеб Буш, брат президента Джорджа Буша-молодшого, працював у Lehman Brothers. Челсі Клінтон, дочка Білла і Гілларі Клінтон, працювала в хедж-фонді Avenue Capital, а потім в медіахолдингу Barry Diller’s Internet. Чи Ванчжі, старший син колишнього китайського чиновника-корупціонера Бо Сілая, працював у Citigroup. Банк, втім, відзначає, що має «налагоджену і єдину по всьому світу процедуру прийому на роботу», яка оцінює здібності кандидатів.
«Навіть якщо найм був продиктований бажанням налагодити дружні зв’язки з іноземними чиновниками, але за іншими пунктами він законний, то це не корупція», – вважає партнер Wilson Sonsini Goodrich & Rosati Лео Каннінгем, який спеціалізується на захисті від звинувачень у корупції. За його словами, доказ провини JP Morgan стане для регулятора вкрай складним завданням.
Щоб уникнути звинувачення в корупції, банку доведеться довести, що вакансія вже існувала, а не була створена спеціально під конкретну людину, а також, що навички родича відповідали вимогам і він справлявся з обов’язками.
«Роботодавці повинні бути готові до того, що SEC і міністерство юстиції трактують «матеріальні цінності» дуже широко», – говорить партнер Ropes & Gray Деніел О’Коннор, що також спеціалізується на корупційних справах.
Акції JP Morgan в понеділок подешевшали на 2,74%. Банк заявив, що співпрацює з регулятором.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас