Швейцарія заборонила поставку гірськолижних підйомників в КНДР — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Швейцарія заборонила поставку гірськолижних підйомників в КНДР

Світ
862
Уряд Швейцарії заборонив поставляти гірськолижні підйомники для Північної Кореї, порахувавши, що вони відносяться до предметів розкоші і навряд чи будуть використовуватися звичайними громадянами країни. Як пише газета “Зоннтаг Цайтунг”, Державний секретаріат економіки Швейцарії (СЕКО) скасував контракт, підписаний швейцарською компанією “Бархолет” (Bartholet) з Пхеньяном. Він передбачав поставку обладнання для будівництва канатної дороги на гірськолижному курорті на сході КНДР.
Швейцарська компанія повинна була доставити до Північної Кореї все необхідне для облаштування змішаної лінії крісельно-кабинного підйомника вартістю 7 млн франків (7,6 млн доларів), а збирати його на місці і вводити в експлуатацію повинна була фірма-підрядник з Китаю. Однак в останній момент у Берні вирішили, що контракт суперечить новому пакету санкцій відносно КНДР, схваленому Радою Безпеки ООН у березні цього року у відповідь на ядерні випробування Пхеньяну. Крім матеріалів, які можуть використовуватися для розробки або створення ядерних пристроїв і ракет, до нього увійшли предмети розкоші. У СЕКО ж дійшли висновку, що “шикарний гірськолижний курорт буде служити престижу і пропаганді режиму”.
У самому “Бархолеті” не приховують розчарування. “Поставки обладнання не представляли ніякої проблеми. Як звичайні громадяни, так і представники влади могли б ним користуватися”, – сказав голова ради директорів компанії Роланд Бархолет.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас