Михайло Горбачов: Путч був політичною авантюрою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Михайло Горбачов: Путч був політичною авантюрою

Світ
1724
Виповнилося 22 роки з дня путчу 1991 року. За даними опитування «Левада-центру», більшість – 33% громадян Росії вважає подію трагічною подією, яка мала згубні наслідки для країни і народу. Лише 13% побачили в цьому перемогу демократичної революції. 15% не змогли дати оцінку цій події.
Михайло Горбачов серед причин перевороту назвав вільні вибори 1989 року. Їх результати, за його словами, не сподобалися правлячій тоді еліті:
«Я думаю, суть і сенс цієї події багато в чому залежали від того, хто стояв на чолі. Велика частина мого оточення були членами Політбюро. Вони намагалися після 1989 року, після виборів, переробити якось політику, тому що їм не подобалося те, що було. Люди почали вільно голосувати і голосувати не за них, а за інших. На перших же виборах 1989-го дуже багато з них програли ці вибори. Програла частина членів Політбюро, 35 секретарів обкомів програли. Люди знали, йшли на голосування, ніхто їм не заважав, чи не підказував, ніхто не перелопачував ці вибори, і ось люди проголосували, кожен отримав по заслугах. Вони відчули, що демократично знести Горбачова, і знову повернути владу у них не виходить. Вони пішли на путч. Так що це, взагалі кажучи, політична авантюра, яка відверто кажучи, підштовхнула весь процес у нашій державі».
Тим часом, лідер КПРФ Геннадій Зюганов заявив на прес-конференції, що повторення тих подій можливе, якщо країна не змінить курс розвитку.
За матеріалами:
bfm.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас