США можуть подвоїти експорт за два роки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

США можуть подвоїти експорт за два роки

Світ
322
Експорт палива з США в період президентства Барака Обами зростає вищими темпами, ніж поставки інших товарів і сировини, свідчать розрахунки The Financial Times.
Саме цей сектор промисловості може стати рушійною силою, завдяки якій країні вдасться досягти заявленої президентом цілі щодо подвоєння експорту до 2015 року, відзначає газета.
Енергетичний бум в США обумовлений підвищенням видобутку нафти і природного газу, а також зростанням цін.
У 2011 році країна стала нетто-експортером палива вперше за два десятиліття за рахунок збільшення експорту на тлі слабкого імпорту.
Вартість експорту нафтопродуктів і вугілля більш ніж подвоїлася з $ 51,5 млрд за рік, який завершився 30 червня 2010 року, до $ 110,2 млрд за рік, що закінчився 30 червня 2013 року. Це найшвидші темпи зростання серед різних видів продукції.
На другому місці знаходяться нафта і газ, поставки яких за кордон за аналогічний період збільшилися на 68,3%. Крім того, істотно підвищилися продажі базових металів і тваринницької продукції.
У середньому підвищення експорту за всіма видами сировини становить 32,7%.
“Ми є реальною рушійною силою в той час, коли інші галузі втрачають сили”, – заявила старший економічний радник American Petroleum Institute Райола Догер.
Обама в січні 2010 року озвучив намір з подвоєння експорту США протягом п’яти років в рамках амбіційного плану перезавантаження промислової бази країни. У той момент щомісячний експорт США становив $ 143 млрд, при цьому на експорт товарів припадало $ 99 млрд.
З того часу країні вдалося істотно збільшити закордонні поставки, проте мета на 2015 рік як і раніше виглядає недосяжною, відзначається в статті. Так, у червні цього року загальна вартість експорту склала $ 191 млрд, у тому числі постачання товарів – $ 134 млрд. Тобто через 3,5 роки показники збільшилися всього лиш на третину.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас