Друкарі напартачили: в США знищать 30 млн свіжовипущених стодоларових купюр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Друкарі напартачили: в США знищать 30 млн свіжовипущених стодоларових купюр

Світ
954
Федеральна резервна система США змушена утилізувати весь свіжонадрукований тираж нових 100-доларових банкнот. Вихід у світ оновленої купюри з Франкліном відкладається через неправильно нанесену фарбу.
Можливо, введення в обіг нових “кольорових” 100-доларових банкнот з поліпшеним захистом від підробок в черговий раз затримається. Спочатку планувалося, що ними можна буде розплатитися в 2011 році, проте через низку помилок при друці (зокрема, на частині банкнот не повністю пропечатувався малюнок) вони до цих пір не вийшли за межі американських монетних дворів. У квітні 2013 року ФРС США обіцяла, що нова купюра з’явиться в обігу в жовтні 2013 року, але, як зазначає журнал The New Yorker, введення нових купюр може бути відкладене.
Повідомляється, що у вашингтонському відділенні Бюро гравіювання і друку на 30 мільйонів нових купюр було нанесено надлишковий шар фарби, і лінії мікровідтиску виявилися занадто жирними. Таким чином, втрачалася одна з ознак справжності.
За даними The New York Daily News, купюри 100 доларів, видрукувані на другому монетному дворі у Форті Уорт (Fort Worth), помилок не мають, однак їх може не вистачити для запуску нових банкнот в обіг.
При цьому, як пише The New Yorker, ФРС США може пред’явити позов до вашингтонського монетному двору, оскільки утилізація та повторний друк стодоларових банкнот зажадає нових грошей платників податків. Раніше ЗМІ зазначали, що банкноти нового типу будуть коштувати 14 центів, замість 11 – попередньої серії, зразка 2006 року.
Повідомляється, що новий дизайн стодоларової банкноти стане одним з найбільших змін її вигляду з 1920 року. Купюра буде багатобарвною, отримає додатковий захист, в тому числі тривимірну синю стрічку, портрет Бенджаміна Франкліна звільниться від овальної рамки. Якщо повернути купюру, то можна буде помітити, як зображені на ній дзвіночки змінюються на цифру “100”.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас