Альтернативна енергетика не може замінити традиційну - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Альтернативна енергетика не може замінити традиційну - експерти

Енергетика
761
Жодне з відомих сьогодні відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) не має потенціалу для повного заміщення викопних енергоносіїв.
Такої думки дотримується керівник російського Біопаливного порталу Антон Овсянко. Він вважає, що говорити про перехід Європи на біопаливо не можна. За словами Овсянка, Євросоюз в 2005 році спожив тільки вугілля 463 млн тонн. “Судячи з динаміки, обсяги споживання можуть знижуватися, але навряд чи на порядок”, – зазначає експерт.
Овсянко повідомив, що зниження споживання вугілля з 2001 по 2005 рік на 111 млн тонн відбулося не за рахунок переходу на біопаливо і біомасу, а через початок імпорту дешевого природного газу з США і впровадження різноманітних енергозберігаючих технологій, у тому числі й на виробництві.
“Інакше нам довелося б визнати, що за ті чотири роки споживання біомаси зросло приблизно на 150 млн тонн умовних пелет. А це не так”, – говорить експерт.
За розрахунками фахівця, щоб повністю замістити лише вугілля в структурі енергоспоживання, ЄС знадобляться сотні мільйонів тонн умовних пелет на рік. “Якщо всю розрахункову лісосіку Росії (550 млн куб.м на рік) переробити в паливо, вийде близько 180 млн тонн умовних пелет. Це було б згубно для лісу, для лісової галузі”, – говорить Овсянко. За словами експерта, країн з порівнянним потенціалом біомаси у світі небагато. Аналогічна ситуація з нелісовою біомасою.
“На жаль, жодне з відомих сьогодні ВДЕ не має потенціалу для повного заміщення викопних енергоносіїв. Збалансоване і розумне використання всього комплексу ВДЕ може, як мінімум, значно знизити навантаження на викопні енергоносії. І в цьому напрямку Євросоюз, очевидно, продовжить рухатися”, – вважає Антон Овсянко.
З російським експертом сперечається президент Асоціації виробників біопалива Австрії – proPellets Austria Крістіан Ракос. “Близько 20-30% енергетичної потреби Австрії задовольняється за рахунок біомаси, в основному у вигляді деревного палива. Ця частка буде зростати в майбутньому, бо біомаса повністю замінить нафтове паливо протягом наступного десятиліття”, – зазначає Ракос.
Австрійці почали використовувати деревну тріску для комунального (центрального) теплопостачання в 1980 році. Сьогодні понад 1000 сіл Австрії мають централізоване опалення на деревній трісці. Лісопильні виробництва почали використовувати кору як паливо для сушки деревини набагато раніше 80-х років. Використання пелет (паливних гранул) почалося в 1997 році і відтоді помітно зросло.
Директор ТОВ “СіСіДжіЕс” Михайло Юлкін висловлює нейтральну думку: “Європа буде послідовно відходити від викопних джерел енергії. У Німеччині вже говорять про збільшення частки ВДЕ до 2050 року до 50-80%. Але це не означає, що основним джерелом отримання енергії стане спалювання біопалива. На першому місці в будь-якому випадку буде стояти зниження енергоємності та підвищення ефективності використання енергії. Це будуть, зокрема, міські стоки, димові гази котелень тощо”, – говорить експерт.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас