ЗМІ: влада США стурбована зростанням популярності альтернативних інвестиційних продуктів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЗМІ: влада США стурбована зростанням популярності альтернативних інвестиційних продуктів

Світ
940
Фінансові регулятори США стурбовані зростанням популярності альтернативних інвестиційних продуктів і висловлюють побоювання, що не всі покупці в належній мірі усвідомлюють пов’язані з цими продуктами ризики.
Регулюючий орган фінансового сектора США (FINRA) має намір до кінця року вжити низку заходів, що посилюють регулювання торгівлі інвестпродуктамі, в рамках яких брокери через різні фонди здійснюють інвестиції в компанії з дуже високим рівнем заборгованості. В даний час місцеві регулятори на рівні штатів вже зосередилися на перевірці діяльності цих брокерів.
За словами глави FINRA Бреда Беннетта, “ці інвестиційні операції можуть бути подібні іграм шестирічної дитини з бензопилою”. Більшість приватних інвесторів не усвідомлюють ризики, які вони беруть на себе, зазначає Б.Беннетта.
Навпаки, брокери, які пропонують альтернативні продукти, стверджують, що вони здатні поліпшити збалансованість портфелів інвесторів і захистити їх від різкого падіння ринку, такого як в останню фінансову кризу. Ці продукти, як стверджують продавці, дозволяють роздрібним інвесторам отримати доступ до активів, які доступні тільки заможним учасникам ринку.
З січня по липень поточного року, за відомостями Morningstar, в альтернативні інвестиційні продукти було вкладено $ 59 млрд, що дозволило цьому ринку стати лідером за темпами зростання серед взаємних фондів. За підсумками всього 2012 альтернативних взаємних фонди залучили $ 25,6 млрд.
Популярність альтернативних фондів обумовлена ​​привабливою прибутковістю в період дій низьких базових процентних ставок і бажанням диверсифікувати вкладення в цінні папери, які погано проявили себе в період фінансової кризи. Інвестори та експерти заявляють, що ці фонди надають хорошу прибутковість у тривалій перспективі, незважаючи на те, що з початку року за цим показником вони відстають від індексу Standard & Poor’s 500.
Річні витрати на альтернативний фонд становлять 1,5%, це в середньому в два рази вище, ніж на взаємні фонди інвестицій в акції та облігації, притому що прибутковість альтернативних фондів у поточному році становить 10%. З початку 2013 року, індекс S&P 500 піднявся на 18%.
Більшість з альтернативних фондів доступно будь-якій особі, яка володіє рахунком у брокера і декількома тисячами доларів на ньому. Альтернативні фонди передбачають можливість відкриття як довгих, так і коротких позицій, використання деривативів і купівлю ненадійних активів, такі як облігації, що випускаються компаніями зі “сміттєвим” рейтингом, які не торгуються на біржі.
Вкладення приватних інвесторів у традиційні взаємні фонди передбачають більш жорстке регулювання з точки зору законодавства та надають їм більший захист, оскільки значною мірою обмежують спектр використовуваних фондами інструментів і рівень прийнятого ризику.
Регулятори не заперечують проти застосування альтернативних інструментів для вкладення коштів, але турбуються щодо недостатньої інформованості приватних інвесторів про специфіку даного продукту.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас