Прем'єр України доручив створити робгрупу щодо вирішення проблеми ввезення продукції в РФ - Мунтіян — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прем'єр України доручив створити робгрупу щодо вирішення проблеми ввезення продукції в РФ - Мунтіян

400
Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив уряду розібратися в ситуації з проблемою ввезення українських товарів до Росії, для цього створюється відповідна робоча група, повідомив урядовий уповноважений України з питань співпраці з РФ, СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян.
“Прем’єр-міністр доручив розібратися, визначитися з фактами і вжити відповідні заходи щодо захисту вітчизняних товаровиробників. Якщо такі питання і проблеми виникли, то потрібно їх врегулювати”, – цитує В. Мунтіяна прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
За його словами, Україна не отримувала від російської сторони офіційні документи, що підтверджують порушення українськими експортерами норм законодавства Митного союзу або безпосередньо митного законодавства Росії.
“На сьогоднішній момент немає документів, які підтверджують, що українські товаровиробники порушили законодавство Митного союзу або Російської Федерації. Такі документи російська сторона не надала”, – зазначив В.Мунтіян.
У той же час, на його думку, не можна говорити про те, що проблеми з ввезенням українських товарів у РФ є наслідком будь-яких обмежувальних заходів. У даному випадку мова йде, скоріше, про процедурні моменти: “Існує ряд інформаційних повідомлень від українських підприємців про певні проблеми з проходженням митних процедур в РФ в останні кілька днів”.
В.Мунтіян підкреслив, що Україна проаналізувала нормативно-правову базу, на підставі якої могло бути прийняте відповідне рішення Росією.
“Дійсно, є загальноросійський профіль ризику на етапі реєстрації декларації та певний перелік підприємств, але сказати, що це (проблеми при ввезенні українських товарів у РФ – ІФ) носить масовий характер і що є підтверджуючі документи, згідно з якими до цього переліку внесено українські підприємства або товари, на сьогоднішній день не можна. Такими документами ми сьогодні не володіємо”, – підкреслив урядовий уповноважений України.
Він також зазначив, що МЕРТ України проводить моніторинг ситуації з експортом українських товарів у РФ, а також активно співпрацює з російською стороною щодо вирішення виниклої проблеми.
Федерація роботодавців України (ФРУ) напередодні заявила, що Митна служба РФ з 14 серпня включила до переліку “ризикових” всіх без винятку українських імпортерів, що, за оцінками ФРУ, означає повну зупинку українського експорту на невизначений час.
За підрахунками об’єднання, експорт українських товарів до РФ у другому півріччі 2013 прогнозувався на рівні $ 8,5 млрд. ФРУ вважає, що втрати України від дій російської сторони можуть досягти у другому півріччі $ 2-2,5 млрд.
При цьому у Федеральній митній службі Росії від коментарів відмовилися.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров у четвер заявив, що проблеми у торговельних відносинах з Росією пов’язані зі створенням і структуруванням Митного союзу: “Зараз є певні складнощі, пов’язані, перш за все, як ми вважаємо, з освітою, структуруванням і формалізацією Митного союзу. У нас з’являються відмінності в підходах”.
При цьому прем’єр закликав ЗМІ “штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію”. “Так, є проблеми, але не слід зараз ці проблеми штучно роздмухувати і штучно перебільшувати”, – сказав М.Азаров.
Прем’єр висловив переконання, що вирішення цього питання лежить у площині узгодження позицій двох країн. “Це робота непроста, складна, але вона, безумовно, дасть свої результати. Ми в цьому глибоко переконані”, – зазначив глава уряду.
Він в черговий раз заявив, що не потрібно протиставляти співпрацю України з ЄС і її співпрацю з Митним союзом. “У нас немає альтернативи. Ми будемо розвивати нашу співпрацю як з Європою, так і з країнами Митного союзу”, – підкреслив М.Азаров.
Тим часом в уряді РФ заявили, що рішення про зупинку імпорту з України приймалося митною службою, на рівні кабінету міністрів якихось рішень не було.
“В уряді стурбовані ситуацією, що склалася (на російсько-українському кордоні), оскільки це позначається на торгово-економічних зв’язках. Але це рішення митних органів, а на рівні уряду ніяких рішень щодо регулювання імпорту з України не приймалося”, – заявили “Інтерфаксу” в департаменті прес-служби та інформації уряду РФ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас