Планшети довели Microsoft до суду — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Планшети довели Microsoft до суду

Технології&Авто
3286
Інвестори корпорації Microsoft подали колективний позов на керівництво компанії. Позивачі стверджують, що топ-менеджмент навмисно приховував збитки від продажу планшета Surface RT у розмірі $ 900 млн і те, що «вихід Microsoft на ринок планшетів став справжньою катастрофою». Microsoft не має наміру відмовлятися від інтеграції на ринок планшетів.
Акціонери корпорації Microsoft подали колективний позов до суду на дії її топ-менджмента, який приховував збитки від продажу планшетів Surface RT, пише CNet.
Позов подала юридична фірма Robbins Geller Rudman & Dowd щодо виконавчого директора Microsoft Стіва Балмера, колишнього фінансового директора Пітера Клейна, віце-президента компанії Франка Броду та виконавчого віце-президента з маркетингу Тамі Реллер. Позов до суду подали акціонери, які купували папери компанії в період з 18 квітня по 18 липня 2013 року.
Позивачі стверджують, що фінансова звітність компанії за квартал, що закінчився 31 березня 2013 року, була «помилковою і такою, що вводить в оману», і представники Microsoft ввели в оману інвесторів про продажі Surface RT.
Раніше корпорація Microsoft оголосила про списання $ 900 млн збитків, пов’язаних з продажем Surface RT в четвертому кварталі. У компанії збитки зв’язали зі зниженням ціни на гаджет на $ 150, що мало підвищити інтерес покупців до планшета. Після публікації звітності вартість акцій корпорації впала на 9% і після цього піднялася лише ненабагато.
У Microsoft навмисно не стали публікувати інформацію про збитки, які приносить Surface RT, щоб не розчарувати інвесторів, стверджується в позові. «Відповідач знав, але не повідомив інвесторам те, що вихід Microsoft на ринок планшетів став справжньою катастрофою», – стверджується в позові.
Але колективна скарга інвесторів на невдалий запуск планшетів не вплинула на плани Microsoft щодо подальшої інтеграції на ринок планшетів. Компанія веде розробки нового планшета, який може бути представлений влітку 2014 року.
Навесні 2013 року корпорація Microsoft визнала недоліки операційної системи (ОС) Windows 8, якою оснащені більшість планшетів корпорації, писав Financial Times. Користувачам персональних комп’ютерів незручно переходити на нову платформу з «плитковим» інтерфейсом. Складнощів зазнають і корпоративні клієнти: їм необхідно навчати співробітників роботі з новим ПЗ.
У середині липня 2013 Microsoft знизила ціну на Surface RT на 30% в США, Великобританії та Австралії. За перше півріччя, за даними IDC, було продано 1,8 млн планшетів Surface. У першому кварталі дві третини проданих планшетів припали на Surface Pro. Втрати Microsoft в результаті слабкого запуску Surface RT і його уцінки склали $ 900 млн за підсумками другого кварталу 2013 року. Виручка компанії за підсумками 2012 фінансового року виросла на 5,4%, до $ 77,9 млрд. Чистий прибуток на одну акцію досяг $ 2,58.
Намагаючись підвищити популярність своїх гаджетів, Microsoft збільшує витрати на рекламу: за підсумками першого квартал 2013 року витрати на маркетинг в компанії збільшилися на 30%, до $ 723 млн, у порівнянні з попереднім кварталом, а в порівнянні з аналогічним кварталом витрати збільшилися на 200%.
Ситуація з невдоволенням інвесторів говорить про те, що вийти на ринок планшетів виявилося набагато складніше, ніж передбачала компанія Microsoft, говорить аналітик Moor Insights & Strategy Патрік Мурхед.
Microsoft необхідно рухатися далі і продовжити експансію на ринок планшетів. Запуск перших продуктів не можна сприймати як «вбивцю» компанії або вимагати змінити стратегію, так як це тільки одна з невеликих перешкод, з якими компанії доведеться зіткнутися в найближчі роки.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас