Звершилося: економіка єврозони вийшла з рекордної рецесії, ВВП зріс на 0,3% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Звершилося: економіка єврозони вийшла з рекордної рецесії, ВВП зріс на 0,3%

Світ
282
Європейська економіка вийшла з рекордної за тривалістю (6 кварталів поспіль) рецесії в другому кварталі 2013 року: обсяг ВВП 17 держав єврозони зріс на 0,3% порівняно з попередніми трьома місяцями завдяки гарним показникам Німеччини та Франції, свідчать попередні дані Статистичного управління Євросоюзу.
У річному вираженні ВВП скоротився на 0,7%.
Аналітики, опитані агентством Bloomberg, прогнозували збільшення обсягу ВВП на 0,2% в порівнянні з першим кварталом 2013 року і зниження на 0,8% щодо другого кварталу минулого року.
Згідно з переглянутими даними, у першому кварталі зниження ВВП єврозони щодо четвертого кварталу склало 0,3%, а не 0,2%, як очікувалося раніше.
Економіки Німеччини і Франції, що є найбільшими в єврозоні, продемонстрували більш значний, ніж очікувалося, підйом в минулому кварталі. Між тим, незважаючи на поліпшення загального прогнозу для економіки, окремі країни півдня Європи залишаються в рецесії на тлі рекордного безробіття.
“Темпи зростання ВВП, які ми бачимо зараз, як і раніше занадто низькі, – відзначає економіст HSBC Holdings Plc Стівен Кінг. – Ми бачимо що підвищується різниця між реальними темпами підйому і темпами, необхідними для досягнення певних бюджетних показників”.
Німецький ВВП виріс в минулому кварталі на 0,7% при прогнозованому експертами підйомі на 0,6%. Французька економіка збільшилася в квітні-червні на 0,5%, аналітики очікували підйом на 0,2%.
При цьому, принаймні, чотири країни єврозони залишаються в рецесії, в тому числі Італія та Іспанія.
Опубліковані дані є попередньою оцінкою ВВП єврозони, остаточні дані будуть опубліковані в наступному місяці.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас