8441
Принади Криму: несанкціонована торгівля, один туалет на три номери і дельфін на тракторі
— Особисті фінанси
Як би сильно всі не лаяли Крим за відсутність зручностей, за дорожнечу і “попсовість”, з початку 2013 р. до 10 серпня на півострові відпочило понад 4 млн осіб. Причому за 10 днів серпня зростання числа туристів склало 19%.
Як зазначив у зв’язку з цим міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв, за часів СРСР у липні і серпні на пляжах Криму відпочивало 1,8-2 млн осіб, а зараз за ці два місяці кримські пляжі відвідує 3-3,2 млн відпочиваючих. І це при тому, що загальна площа пляжів залишилася колишньою.
Як зазначив у зв’язку з цим міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв, за часів СРСР у липні і серпні на пляжах Криму відпочивало 1,8-2 млн осіб, а зараз за ці два місяці кримські пляжі відвідує 3-3,2 млн відпочиваючих. І це при тому, що загальна площа пляжів залишилася колишньою.
І все ж, незважаючи на таку популярність, Крим продовжує “радувати” нас поганими новинами. І читаючи їх в черговий раз замислюєшся про те, що більше до Чорного моря ти не поїдеш. Хоча б через той же сервіс.
У середньому, двотижневий відпочинок на двох обходиться в 2-3 тисячі доларів, і за них не завжди можна отримати комфортні умови проживання. Звичайно, найдешевший відпочинок – “дикуном”, з наметами. Але якщо говорити про проживання в номері, то тут навіть за 500 грн на добу отримуєш санвузол, спільний на два-три номери. А задоволення ділити з незнайомими людьми туалет і душ сумнівне. Якщо порівнювати з цінами зарубіжних курортів, то за 1,5 тис. доларів можна тиждень відпочивати в чотиризірковому готелі в Туреччині за системою “все включено”. Звичайно, це без витрат на переліт, але тут вони практично рівні перельоту з Києва того ж Сімферополь.
Окрема розмова – харчування. “Гаряча кукурудза, пахлава медова” та інші принади пляжних зазивав часто грають з відпочиваючими поганий жарт. Адже більшість цих продуктів взагалі не повинні були б потрапити на очі туристам – торгівля у переважній кількості випадків ведеться нелегально. На засіданні Ради міністрів Криму, як передає видання “Новий Регіон – Крим”, міністр економічного розвитку і торгівлі автономії Світлана Верба повідомила про результати перевірки приморських міст і селищ на відповідність розміщення тимчасових об’єктів торгівлі. Результати вражають. Рекордсменом за кількістю виявлених незаконних торгових об’єктів стало селище Новофедорівка у Сакському районі – 61 з 100. І це стосується не тільки харчування. Наприклад, санаторій «Перемога» об’єднання «Укрпрофоздоровниця» розмістив і підключив до електроживлення 25 атракціонів без дозвільних документів.
Не дивно, що днями в Севастополі на місцевому пляжі Омега отруїлися близько 400 осіб. Губернатор Володимир Яцуба, коментуючи даний інцидент сказав наступне: “Є пристойні, а от у Орлиному убогий у антисанітарії магазин, в який огидно заходити. Виправимо положення справ. Зате горілки там у два ряди. При виході з магазину хлопці сидять пиво п’ють”.
При цьому, незважаючи на штрафні санкції, перевірки та інші заходи, незаконна торгівля у Криму процвітає, багато в чому завдяки корупційним схемам. Прем’єр-міністр Криму Анатолій Могильов на тому ж засіданні Радміну Криму припустив, що торговці отримують інформацію від перевіряючих.
“Я поясню чому – складова корупційна у вашій структурі дозволяє при зборі групи повідомити про це товаришам працюючим. Ви приїхали, викупалися в морі, і поїхали… Рейдова бригада виїжджає – все закрито. Поїхали – все відкрито”, – сказав він представникам територіальних управлінь Міністерства доходів і зборів. А закінчив свою промову він ще більш жорстко:
“У вересні рішенням Радміну прізвищами пропишу всіх і направлю до вашого міністерства про заміну керівників. Ми губимо імідж Криму. Цей бардак був упродовж 20 років і пора його закінчувати і переводити на нормальні цивілізовані рейки. Ви розповідати вдома будете своїй дружині, що вживали заходів, але нічого не виходить”.
Чи вийде оперативно в Криму “закінчити бардак” – невідомо. Прикладів того, що “бардак” укріпився дуже міцно, достатньо. Хоча б взяти поломки на канатній дорозі “Місхор – Ай-Петрі” 11 і 12 серпня цього року, коли в перший день 38 людей застрягли на кілька годин, а в другій 76 людей упродовж десяти годин змушені були просидіти на висоті 150 метрів, поки їх не евакуювали, заплативши 500 грн компенсації. Для повноти картини нагадаємо, що канатка ця почала роботу в останній день 1987 року.
Вистачає і інших “жахів”. Наприкінці липня відпочиваючі в кримському селі Веселе могли спостерігати дуже неприємну картину: на сушу хвилями викинуло молодого дельфіна, його мотузками прив’язали до фаркопу трактора і відвезли. Виявилося, трактор належав пансіонату Маріаніда, чиє керівництво заявило про те, що дельфіна вже викидало на берег, але в підсумку дельфін помер від отриманих травм (нібито його в кров розбило об скелі) і був вивезений для поховання. У той час як на відео, знятому очевидцем, видно, що прив’язаний до трактора дельфін виляє хвостом…
При всіх недоліках Криму і тенденції до погіршення умов відпочинку, курорти все одно будуть з року в рік заповнюватися відпочиваючими. У когось немає можливості виїхати за кордон в силу обставин, хтось боїться літати на літаку. А хтось просто звик до того, щоб з року в рік їздити до Чорного моря, і за старою звичкою вважає, що на Новий рік потрібно обов’язково дивитися звернення Президента до країни, а влітку відпочивати на півдні нашої батьківщини.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною