Торговці ширвжитком і запчастинами хочуть будувати порт під Миколаєвом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Торговці ширвжитком і запчастинами хочуть будувати порт під Миколаєвом

Казна та Політика
2030
Зареєстрована в Ізмаїлі компанія «Трансюкрейн» збирається будувати портовий термінал у Миколаївській області, неподалік від морського порту «Октябрськ». Потужність терміналу з перевалки нафтопродуктів – 2 млн тонн на рік, інвестиції в проект – $ 100 млн, розповів Forbes генеральний директор компанії Борис Міхов. Річний оборот «Трансюкрейн», яка торгує товарами широкого вжитку і займається транспортними послугами, близько $ 700 000.
Статутний фонд компанії, яка збирається будувати термінал – 500 000 гривень. У 2011 році «Трансюкрейн» отримала 5,6 млн гривень виручки і 178 000 гривень збитку. Низькі фінансові показники не бентежать профільних чиновників. «За тими розрахунками, які показали інвестори, вони планують реалізувати проект протягом двох років», – підкреслює заступник міністра інфраструктури Дмитро Демидович, який 18 липня підписав меморандум про співпрацю між міністерством, Миколаївській обладміністрацією та компанією «Трансюкрейн».
«Він (термінал) буде орієнтований на транзит готових нафтопродуктів, – пояснює Міхов. – Думаю, перша черга повинна почати працювати до кінця наступного року ». Термінал буде побудований біля порту Октябрськ на 49 гектарах, які «Трансюкрейн» орендувала строком на 49 років. Порт стане обслуговувати судна, які будуть заходити на термінал, говорить аудитор СМП «Октябрьск» Людмила Гришкова.
Як по маслу
Чи доцільно зараз будувати подібні об’єкти? Перевалка нафти і нафтопродуктів через українські порти в минулому році, за даними Держстату, впала на 30% до 12,5 млн тонн. «Транзит стагнує, – вважає директор «Консалтингової компанії А-95» Сергій Куюн. – Справа не тільки у відсутності в Україні державної політики по залученню і утриманню транзитних вантажів, а й у тому, що Росія поступово відмовляється від транзиту через суміжні країни».
Міхов не згоден. «Я не фантазер, щось у цьому житті вже робив», – зазначає він, відповідаючи на питання про окупність проекту. Міхов – засновник компанії «Одеський портовий виробничо-перевалочний комплекс» (ОППК), який займається перевалкою масел. У 1999-2010 роках він був генеральним директором цієї компанії. На 31 грудня 2011 Міхову належала міноритарна частка в ОППК, повідомляється в Єдиному держреєстрі підприємств і організацій України.
Міхов – засновник близько десятка компаній, які в основному зайняті в торгівлі. У «Трансюкрейн», зареєстрованої в Ізмаїлі в грудні 2003 року, йому теж належить міноритарна частка.
Засновники компанії, за словами Міхова – він сам і латвійська компанія Baltic Trans Holding (мажоритарний власник). «Хочу підтвердити участь Baltic Trans Holding у фінансуванні будівництва нашою дочірньою компанією «Трансюкрейн» нафтоперевалочного комплексу біля СМП «Октябрськ» у Миколаївській області», – йдеться в письмовій відповіді члена правління компанії Костянтина Кучерявцева.
Латиські стрілки
Baltic Trans Holding зареєстрована в Ризі у вересні 2003 року, повідомляє латвійська компанія Lursoft, яка веде реєстри місцевих підприємств і організацій. Статутний капітал Baltic Trans Holding-2000 латвійських латів або близько $ 4 000.
У Baltic Trans Holding – широкий спектр діяльності. Компанія займається продажем транспортних засобів, їх технічним обслуговуванням і ремонтом, торгує запчастинами, паливом, тваринами і текстилем, випливає з даних, наданих Lursoft. Її оборот у 2012 році – 4876 лат, або близько $ 9000, чистий збиток – 609 лат.
Єдиний власник Baltic Trans Holding – зареєстрована на Британських Віргінських островах компанія Bowden Services Limited. Кучерявцев відмовився відповідати на питання про засновників та діяльності Bowden Services.
Звідки «Трансюкрейн» з оборотом 5,6 млн грн і Baltic Trans, яка торгує запчастинами, сільгосппродукцією і тваринами, візьмуть $ 100 мільйонів на термінал?
«Відповіді на питання, що стосуються джерел і порядку фінансування, банків-партнерів даного проекту, становлять комерційну таємницю і не підлягають розголошенню згідно взятих на себе нашою компанією зобов’язань перед нашими партнерами», – йдеться в письмовій відповіді Кучерявцева.
 «Мені не цікаво зараз починати писати в ЗМІ, звідки я беру гроші, – відповів Міхов. – Це не будуть особисті кошти – тому, що таких коштів немає».
Юрій Винничук
За матеріалами:
Forbes.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас