Економісти ФРС: не варто переоцінювати ефект від QE — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економісти ФРС: не варто переоцінювати ефект від QE

Світ
491
Безпрецедентне розширення Федеральною резервною системою США свого балансу, відоме як кількісне пом’якшення (QE), ймовірно, не даcть настільки сильного імпульсу розвитку економіки США, як це передбачалося раніше.
У цьому впевнені економіст ФРС Сан-Франциско Бако Курдіа і економіст ФРС Нью-Йорка Андреа Ферреро.
“Програма придбання активів може в кращому випадку надати помірний вплив на економічне зростання та інфляцію, – відзначають економісти. – Повідомлення про зростання ставки по федеральних фондах матимуть більший ефект, ніж розпорядження про завершення покупки активів”.
Бен Бернанке заявив 19 червня, що ФРС в кінці поточного року може почати скорочувати обсяги купівлі активів і остаточно згорнути програму приблизно до середини 2014 якщо економічне зростання буде задовольняти очікування чиновників.
За твердженнями Бернанке на слуханнях у Конгресі минулого місяця, центральний банк буде “активно використовувати грошово-кредитне регулювання” протягом “тривалого періоду”, утримуючи процентну ставку на рівні нуля після того, як припиниться скупка активів.
Другий раунд скупки облігацій ФРС на $ 600 млрд, ймовірно, забезпечить зростання реального ВВП на 0,13%. Однак, як кажуть економісти, ефект від цих заходів плавно піде через два роки, тоді як інфляція зросте на 0,03%. Це приблизно половина сприятливого ефекту від зниження процентної ставки на 0,25 процентного пункту.
Згідно з результатами дослідження, прогнозується, що програма стимулювання буде продовжуватися п’ять років. У перший рік ФРС купує облігації, два наступних роки вона тримає їх у себе, і останні два роки розпродає облігації. Також прогнозувалося, що ФРС візьме на себе зобов’язання тримати процентну ставку на нульовому рівні перші чотири квартали реалізації програми.
У статті, опублікованій ФРС Сан-Франциско, Курдіа і Ферреро пишуть, що зобов’язання утримувати ставку на нульовому рівні надасть більший імпульс до економічної стабілізації.
У минулому місяці, ФРС знову запевнила американців у тому, що вона має намір утримувати ставку на рівні нуля доти, поки безробіття вище 6,5%, а рівень інфляції не перевищує 2,5%.
Курдіа і Ферреро відзначають, що колишнє дослідження виявило, що другий раунд кількісного пом’якшення може підвищити ВВП на 3 процентних пункти і підняти рівень інфляції на 1 п.п. Поряд з цим економісти підкреслюють, що ймовірність того, що ефект від покупки облігацій буде значним, вкрай мала, оскільки немає даних про те, що багато інвесторів купують тільки довгострокові облігації.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас