Європейські банки за 5 років повинні скоротити активи на 3,2 трильйона євро - експерти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Європейські банки за 5 років повинні скоротити активи на 3,2 трильйона євро - експерти

Світ
266
До 2018 р відповідно до вимог до норм капіталу Базель III банкам єврозони необхідно скоротити обсяг своїх активів на 3,2 трлн євро. З такою оцінкою виступили експерти Royal Bank of Scotland.
Як повідомляється, найбільші банки в Європі повинні будуть скоротити активи на 661 млрд євро і додати 47 млрд нового капіталу протягом наступних п’яти років, що продиктовано новими правилами, спрямованими на захист інтересів платників податків у разі чергової кризи.
Такі цифри випливають з дослідження, проведеного Royal Bank of Scotland, який виділив Deutsche Bank, Credit Agricole і Barclays в якості банків, що найбільше потребують нового капіталу. Зазначимо, що найбільший тягар ляже на малі банки, які повинні зменшити свої активи на 2,6 трлн євро.
При цьому в RBS відзначили, що навіть через п’ять років після фінансової кризи у європейських банків як і раніше “занадто великі шанси на банкрутство”.
Найбільший тягар ляже на малі банки, які повинні зменшити свої активи на 2,6 трлн євро ($ 3,5 трлн), що викликає побоювання в різкому скороченні обсягів кредитування малих і середніх підприємств.
“Борги обтяжують практично всі країни Європи, що підтверджують баланси банків. Основна проблема полягає в тому, що банки не мають у своєму розпорядженні достатньо капіталу, щоб списати борги”, – говорить Джеймс Чаппелл, аналітик Berenberg bank.
Згідно з даними Європейського центрального банку у Франкфурті, банки єврозони вже скоротили свої баланси з травень 2012 р. на 2,9 трлн євро за рахунок продовження малих позик, РЕПО, деривативів та продажу непрофільних підприємств.
Загальна сума активів банківського сектора Європи становить 32 трлн євро, що в три рази перевищує щорічний ВВП валютної зони.
Як повідомлялося, банки ЄС ліквідували 20 тис. відділень за чотири роки.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас