Регулятори США почали перевірку фактів шахрайства з Bitcoin — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Регулятори США почали перевірку фактів шахрайства з Bitcoin

Світ
852
Зростаюче число махінацій, пов’язаних з віртуальними валютами, зацікавило американських банківських регуляторів. Управління фінансових послуг Нью-Йорка (DFS) відправило запити більш ніж в 20 компаній, що працюють з Bitcoin. Експерти вважають, що активність банківського регулятора пов’язана з бажанням поступово підпорядкувати Bitcoin стандартним вимогам, проте сумніваються, що валюту можна буде вписати в традиційну фінансову систему.
DFS минулого тижня відправило запити більш ніж в 20 компаній, пов’язаних з Bitcoin, повідомила The Wall Street Journal. Зокрема, голову управління Бенджаміна Лоускі зацікавило, чи відповідає діяльність фірм фінансовим законам про боротьбу з відмиванням коштів та захисту споживачів. “Якщо віртуальна валюта залишиться справжнім Диким Заходом для злочинців, то це не тільки загрожує національній безпеці країни, а й викликає сумніви в легальності всієї галузі віртуальних валют”, – сказав Лоускі.
Bitcoin – це децентралізована валюта для оплати товарів і послуг в Інтернеті, яку також можна обміняти на реальні гроші. Зараз за один Bitcoin на токійському майданчику Mt. Gox дають 102 дол. Точних даних про число користувачів Bitcoin не існує, проте курс валюти з 2011 року зріс більш ніж у 100 разів, зробивши багатьох її власників мільйонерами. За даними на червень 2013 року, в обігу знаходиться 11,3 млн. “біткойнів”, що за відповідним курсом становить 1,15 млрд дол.
Серед тих, ким зацікавився регулятор, компанії Coinbase, BitInstant і Coinsetter. “Цей запит – крок у бік діалогу між компаніями і регулятором. Більшість компаній зацікавлені в тому, щоб зробити віртуальну валюту легітимною”, – прокоментував дії DFS гендиректор Coinsetter Ярон Лукасевич. Крім того, запити були відправлені до фірми, які вкладають гроші в Bitcoin, розраховуючи заробити на спекуляціях віртуальною валютою. Зокрема, регулятора зацікавили брати Уінклвосс, які вже акумулювали 1% від усіх “біткойнів” в обігу і мають намір запустити біржовий фонд, прив’язаний до віртуальною валютою.
Інтерес регуляторів, а також правоохоронних органів до Bitcoin не випадковий. Справа в тому, що нерегульована сфера віртуальних валют користується великою популярністю серед злочинців. Так, у липні була розкрита фінансова піраміда американця Трендона Шеверса, який запустив інвестсхему Bitcoin Savings and Trust і витрачав залучену віртуальну валюту на влісні потреби. У розпорядженні техасця виявилося 700 тис. Bitcoin, що виходячи з середнього курсу віртуальної валюти в 2011 і 2012 роках еквівалентно 4,5 млн дол.
У травні цього року американські правоохоронні органи припинили діяльність оператора віртуальних платежів Liberty Reserve, який, використовуючи власну мережеву валюту, відмив через Інтернет 6 млрд дол. Користувачеві сервісу потрібно було обміняти через третю особу справжні долари або євро на віртуальну валюту LR, а потім вони вже могли переводити суму в LR іншому клієнту сайту. Одержувачу залишалося лише конвертувати віртуальні LR в реальну валюту. Користуючись послугами компанії за комісію в 1%, злочинці без зусиль перекачували за будь-якою адресою свої доходи від торгівлі наркотиками, шахрайства з кредитними картами або розповсюдження дитячої порнографії.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас