Китай доб'ється зростання економіки за рахунок урбанізації — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Китай доб'ється зростання економіки за рахунок урбанізації

Світ
273
План Китаю щодо заохочення переселення сотень мільйонів сільських жителів у міста для стимулювання економічного зростання наштовхується на опір з боку органів місцевого самоврядування.
Чиновники, науковці та керівники компаній відзначають, що урбанізація пов’язана з високим навантаженням на бюджети муніципалітетів.
Прем’єр Китаю Лі Кецян вважає, що урбанізація є важливим чинником для зростання економіки, модель якої спирається на споживання, а не на інвестиції і експорт. Він робить ставку на те, що 260 млн робітників і членів їх сімей стануть постійними міськими жителями, а це підвищить рівень споживання і підтримає економічне зростання.
Цього року ВВП може зрости на 7,5%, вважають економісти, опитані Bloomberg. За оцінками Світового банку, щорічне зростання ВВП сповільниться до 7% у середньому протягом п’яти років до 2020 р. і до 5,9% до 2025
У HSBC Holdings вважають, що переселення 10 млн сільських жителів у міста дозволить у наступні 20-30 років збільшити витрати на споживання більш ніж на 100 млрд юанів ($ 16,3 млрд).
Одним з найгостріших питань, що стоять перед політиками, є фінансування урбанізації. Необхідно створювати інфраструктуру, враховувати видатки на забезпечення мільйонів нових громадян послугами охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти.
Загальні витрати на міграцію 260 млн чоловік оцінюються в 6,24 трлн юанів, що становить 53% від податкових надходжень в 2012 р.
Експерти відзначають, що основне навантаження лягає на бюджети муніципалітетів, а вони можуть виявитися не в змозі витримати ці витрати. Так, наприклад, для переселення 700 тис. осіб до Пекіна потрібно близько 77 млрд юанів на рік, що еквівалентно збільшенню податкових надходжень на 25%.
При цьому сільські жителі вибирають для переселення найбільші міста, яких налічується близько 70, так як це відкриває для них хороші можливості для працевлаштування, можливості отримання освіти, медичних послуг. Інші 610 міст не можуть так залучати мігрантів, тому вони успіхом не користуються.
Зараз в міських районах проживає близько 691 млн осіб, тоді як у сільській місцевості – близько 657 млн. Рівень урбанізації зросте приблизно до 66-67% до 2013 р., тобто кожен рік з сільської місцевості в міста буде переїжджати близько 13 млн осіб.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас