Банкір: Франція - найбільша небезпека для ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкір: Франція - найбільша небезпека для ЄС

Світ
879
Президент Федерального резервного банку Далласа Річард Фішер вважає, що основна загроза для єврозони виходить з другої за величиною економіки регіону, Франції, а не з периферії.
Також експерт зазначив, що відчуває обережний оптимізм з приводу економічної ситуації в Європі. Він визнав певні позитивні зрушення в кризовому регіоні, але підкреслив, що небезпека зберігається, зокрема серйозні проблеми є у Франції.
Звернемо увагу, що останні макроекономічні дані по Франції, здавалося, зафіксували певне поліпшення, але на початку серпня була оприлюднена слабка статистика щодо промислового виробництва, яке скоротилося на 1,4%.
Підкреслимо, зовсім недавно міністр фінансів країни заявив, що Франція у другому кварталі вийшла з рецесії, показавши зростання ВВП на 0,2%, повідомлялося, що Центральний банк прогнозує зростання економіки за підсумками року на 0,1%. Однак експерти в загальній масі не дотримуються таких оптимістичних поглядів і очікують зниження ВВП.
Додамо, що у французької економіки є ще одна важлива проблема – безробіття. За підсумками першого кварталу вона досягла рекордної позначки в 10,4%. Згідно з опитуванням, 84% французів впевнені, що президент Франсуа Олланд не зможе скоротити безробіття до кінця року.
Зазначимо, що Франція – друга за величиною економіка ЄС. Першою є Німеччина, а третьою – Великобританія.
Варто також звернути увагу на загальний стан економіки ЄС. Як відомо, зараз Євросоюз знаходиться у найдовшій рецесії з моменту свого заснування в 1999 році. П’ять держав-членів союзу були змушені звернутися за міжнародною кредитною підтримкою. Нинішня рецесія є другою за останні чотири роки. За прогнозом ЄЦБ, економіка ЄС в 2013 році скоротиться на 0,6%.
Крім вищесказаного сьогодні, 9 серпня, стало відомо, що Бразилія виступила за перегляд умов фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) Греції та іншим проблемним країнам єврозони для того, щоб зробити ці програми більш стійкими з економічної точки зору. Про це заявив міністр фінансів країни Гідові Мантега в інтерв’ю газеті Financial Times.
Нагадаємо, в даний час спільні програми Євросоюзу і МВФ за фінансовою допомогою діють відносно чотирьох країн єврозони: Греції, Португалії, Ірландії та Кіпру. МВФ і Євросоюз видали спільних кредитів на суму в 402,1 млрд євро. Основна частина цих грошей надійшла від ЄС.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас