Нелюбов до Путіна серед росіян зростає - кількість розчарованих збільшилася з 9% до 22% — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нелюбов до Путіна серед росіян зростає - кількість розчарованих збільшилася з 9% до 22%

Світ
654
З кожним роком рейтинг президента РФ Володимира Путіна серед росіян падає все нижче, стверджують соціологи, посилаючись на статистику Левада-центру та ВЦИОМ.
З 2007 року вдвічі зросла кількість тих, хто оцінює російського лідера “безумовно негативно” – з 10% до 20%, в той час як група “розчарованих” в Путіні збільшилася з 9% до цілих 22%.
Найкраще, згідно з результатами опитувань, Путіна оцінювали в 2008 році після військового конфлікту між Росією і Грузією в Південній Осетії. Тоді Путін був прем’єр-міністр і його діяльність максимальною оцінкою в 10 балів оцінили 24% громадян, а нижче 5 балів – тільки 14%. Зараз же президент Путін отримав максимальну оцінку тільки від 5% росіян, зате менше 5 балів дали 29%.
Згідно дослідження Левада-центру, на думку росіян зараз Путін висловлює інтереси передусім силовиків (40,7% респондентів), олігархів (34,6%) і бюрократів (30,3%). Аналогічні показники наводяться і по прем’єру Дмитру Медведєву: найбільше громадян вважає його виразником інтересів оточення Путіна (38,9%), на другому місці, як і у президента – олігархи і банкіри (34,9%), на третьому – бюрократи (26 , 1%).
Глава Політичної експертної групи Костянтин Калачов у коментарі Газете.Ru назвав результати опитування “зрізом актуальних стереотипів масової свідомості”. “Путін в ньому виражає інтереси силовиків, Медведєв – Путіна і олігархів. Соціального оптимізму в суспільстві не додається”, – зробив висновок політолог.
“Путін повернувся в якості “якоря” стабільності, але в регіонах все більше і більше людей готові протестувати”, – каже Михайло Дмитрієв – голова Центру стратегічних розробок (ЦСР), який свого часу з вражаючою точністю передбачив московські протести.
Дослідження ЦСР показало, що 63% респондентів, що живуть в регіональних містах-мільйонниках, готові протестувати, якщо постраждають від економічної кризи.
Середня цифра “протестного потенціалу” по Росії склала 43%, в той час, як серед москвичів – всього 15%. За словами Дмитрієва, це свідчить про нестабільність російського суспільства.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас