Міністр юстиції вважає передчасним скорочення чисельності державних нотаріусів


Міністр юстиції вважає передчасним скорочення чисельності державних нотаріусів

Однією з концептуальних складових реформування нотаріату в Україні був перехід до системи єдиного нотаріату, наслідком чого стало скорочення чисельності державних нотаріальних контор у всіх регіонах країни, що викликало неоднозначне ставлення в суспільстві до цих процесів, вважає міністр юстиції Олена Лукаш.

“Вважаю, що зараз ліквідація державних нотаріальних контор є передчасною. Державні нотаріальні контори продовжують бути тим органом нотаріату, який задовольняє потреби пільгової категорії населення при вчиненні нотаріальних дій, зокрема, звільняючи громадян від сплати мита і зборів. В Україні такі пільги мають тисячі людей, у тому числі особи, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інваліди 1, 2 груп, малолітні та неповнолітні діти”, – цитує прес-служба Мін’юсту О.Лукаш.

Вона зазначила, що на сьогодні в установах нотаріату переважно обслуговуються літні люди, пенсіонери, ментально не готові сприйняти приватного нотаріуса як орган нотаріату, який наділений такими ж повноваженнями, що й державний нотаріус. Разом з тим дана категорія громадян, свідомість яких формувалася в інші часи, вимагає від суспільства уваги до своєї позиції, принципів і вподобань.

“Люди повинні мати вибір – куди їм краще звертатися: до державного чи приватного нотаріуса. Міністерство юстиції має поважати вибір громадян”, – підкреслила О.Лукаш.

У зв’язку з цим міністр вважає, що перш ніж реалізовувати концепцію реформування нотаріату в частині скорочення чисельності державних нотаріальних контор, потрібно створити всі відповідні умови на заміну пільг, що діють для соціально незахищених верств населення в державних нотаріальних конторах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Мін'юстиції
В Контексті Finance.ua
Опитування