Держборг Японії перевищив квадрильйон ієн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держборг Японії перевищив квадрильйон ієн

Світ
935
Державний борг Японії наприкінці червня вперше в історії перевищив квадрильйон ієн, опинившись на позначці 1008 трильйонів (10,46 трильйонів доларів). У порівнянні з попереднім місяцем зростання боргу склало 1,7 відсотка.
Обсяг заборгованості Японії перевищив розмір ВВП Німеччини, Франції і Великобританії разом узятих. До японського ВВП він співвідноситься майже як 2:1.
Очікується, що в поточному році дефіцит бюджету країни складе 10,3 відсотка ВВП, тоді як минулого він досягав 9,9 відсотка. Незважаючи на масштабну програму вирівнювання доходів та видатків бюджету, навіть у 2020 році дефіцит буде перебувати на рівні як мінімум в 2 відсотки ВВП, свідчить офіційний прогноз уряду.
У січні 2013 року прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе оголосив про новий план стимулювання економіки розміром в 10 трильйонів ієн. Кошти йдуть в основному на оновлення інфраструктури та підтримку приватних інвестицій. Програма спровокувала подальше збільшення боргів.
Найближчим часом Японія з метою поповнення бюджету збільшить податок з продажів з нинішніх 5 відсотків до 8 відсотків. Остаточне рішення про це буде прийнято після того як статистичне відомство надасть уточнені результати по ВВП у другому кварталі 2013 року, що відбудеться 9 вересня.
Японія переживає економічну стагнацію протягом більше 20 років. В кінці 2000-х років ситуація погіршилася через глобальну фінансову кризу. При цьому обсяг соціальних витрат уряду в 2010 році порівняно з 1990-м зріс з 47 до 103 трильйонів ієн.
Варто відзначити, що більша частина (понад 90 відсотків) японського боргу виражена в ієнах і належить внутрішнім інвесторам. Японія володіє другими за розмірами золотовалютними резервами в світі, що перевищують трильйон доларів.
За матеріалами:
bloomberg.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас